Microsoft | Windows 10 | Aktualizace

Microsoft chystá opravy problémů s Průzkumníkem způsobené listopadovými aktualizacemi

Listopadové aktualizace operačního systému Windows 10 sice patřily k těm menším, přesto přidělaly mnoha uživatelům nejednu vrásku na čele. Patrně nejčastěji je v této souvislosti zmiňováno rozbité vyhledávání v rámci Průzkumníka souborů, které se projevilo na celé řadě zařízení.

Microsoft zřejmě o chybách ví a vydání opravy je v plánu, nicméně vypadá to, že zpětná vazba od uživatelů nebude vyslyšena ani v průběhu následujícího měsíce. Aktuální novinky přinesl server Windows Latest.

Musíme to opravit!

První chyba se projevuje zamrznutím při použití panelu vyhledávání v rámci Průzkumníka souborů. Za příčinu neodpovídajícího vyhledávacího pole jsou považovány úpravy, provedené v rámci jednotného vyhledávání, nicméně tuto domněnku Microsoft nikdy oficiálně nepotvrdil.

Kromě zamrzání si uživatelé často stěžovali na nefunkčnost pravého tlačítka myši při klepnutí do vyhledávacího pole. Konkrétně se oba uvedené problémy projevují ve Windows 10 verze 1909, tedy po instalaci November 2019 Update.

Podle zpráv z poloviny prosince již Microsoft pracuje na nápravě. V testovacím sestavení Windows 10 20H1, uvolněném v rámci programu Windows Insider, již funguje zobrazování náhledů souborů během psaní textu do vyhledávacího pole. V seznamu provedených změn k verzi 19013 pak Microsoft uvádí, že „vyřešil problém, kdy není možné nastavit fokus na vyhledávací pole v Průzkumníkovi souborů.“

Záplaty se blíží

V testovacím sestavení Windows 10 20H1 s číslem verze 19536 se pak vrací zpět možnost klepnout pravým tlačítkem myši na vyhledávací lištu a vymazat poslední výsledky vyhledávání. S uvolněním do stabilní verze však vývojáři nespěchají, neboť se nejedná o kritické problémy.

Určitým paradoxem je fakt, že stejné potíže hlásili uživatelé, zapojení v programu Windows Insider, v jednom z vláken oficiálního fóra podpory již 22. října – tedy před tím, než Microsoft vypustil listopadovou aktualizaci do světa.

Server Windows Latest konstatuje, že s ohledem na probíhající svátky, během kterých mají vývojáři dovolenou, se pravděpodobně vydání oprav dočkáme buď koncem ledna, nebo až v rámci únorového „záplatovacího úterý“, tedy 11. 2. 2020.

Diskuze (16) Další článek: Tajemná ruská stanice UVB-76 už desítky let vysílá bzučivý šum a záhadné zprávy. Nikdo neví proč

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Operační systémy, Windows 10, Aktualizace, Windows Insider, Windows Update, May 2019 Update, Betaverze, Vyhledávání, Uživatelé, Průzkumník, Pole, Oprava problémů, Windows Latest, Průzkumník souborů, Oprava


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor