Microsoft | Android | Blog

Microsoft chystá nový blog o svých aplikacích pro Android

Microsoft chystá nový blog o svých aplikacích pro Android

Microsoft se sice se svým operačním systémem na mobilních telefonech neprosadil, přesto se s jeho produkty můžete setkat na zařízeních s Androidem i iOS. Pro obě zmíněné platformy totiž vydává své aplikace, které se těší poměrně solidnímu přijetí.

Microsoft pro Android dle tiskové zprávy vydal přes 65 aplikací, my jich v Obchodě Play napočítali hned 79. Protože jejich autoři a vývojáři chtějí udržovat kontakt s uživatelskou komunitou a informovat o připravovaných novinkách, chystají spuštění nového blogu Android@Microsoft.

Microsoft na Androidu

Nový blog bude informovat o dění kolem aplikací, které společnost vydává pro nejrozšířenější mobilní platformu. Microsoft je jedním z předních vývojářů aplikací pro Android a v oficiálním repozitáři Obchod Google Play mají jeho programy průměrné hodnocení 4,3 hvězdičkami z pěti možných.

Klepněte pro větší obrázek 
Aplikace Microsoftu v Obchodě Google Play

Některé z těchto aplikací mají širokou uživatelskou základnu – jmenovat můžeme například LinkedIn, Skype, Outlook, OneDrive, Office, SwiftKey a Microsoft Teams. Další pak cílí vysloveně na mobilní zařízení – jmenujme třeba Microsoft Launcher či To-Do.

Nový blog na obzoru

„S tolika úžasnými publikovanými aplikacemi a s tolika vynikajícími a talentovanými inženýry stojícími za nimi, věříme, že je naší povinností dát komunitě něco zpět.“ uvádí firma v tiskové zprávě. „Velmi brzy začneme sdílet blogové příspěvky napsané inženýry společnosti Microsoft, kteří pracují na vašich oblíbených aplikacích pro systém Android.“

Pod čarou Microsoft vyzývá budoucí čtenáře, aby mu dali v komentářích vědět, o jaká témata a materiály by měli největší zájem. Pro další informace pak doporučuje přihlásit si odběr na stránce medium.com/android-microsoft.

Diskuze (1) Další článek: Před instalací nové velké aktualizace Windows 10 budete muset odpojit USB disky a paměťové karty

Témata článku: Microsoft, Android, Outlook, OneDrive, Skype, Blog, Aplikace Microsoftu, Obchod Google Play, Microsoft Teams, Obchod Play, Microsoft Launcher, Android i IOS, SwiftKey, Nový blog


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 74

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky