Microsoft | Android | Blog

Microsoft chystá nový blog o svých aplikacích pro Android

Microsoft chystá nový blog o svých aplikacích pro Android

Microsoft se sice se svým operačním systémem na mobilních telefonech neprosadil, přesto se s jeho produkty můžete setkat na zařízeních s Androidem i iOS. Pro obě zmíněné platformy totiž vydává své aplikace, které se těší poměrně solidnímu přijetí.

Microsoft pro Android dle tiskové zprávy vydal přes 65 aplikací, my jich v Obchodě Play napočítali hned 79. Protože jejich autoři a vývojáři chtějí udržovat kontakt s uživatelskou komunitou a informovat o připravovaných novinkách, chystají spuštění nového blogu Android@Microsoft.

Microsoft na Androidu

Nový blog bude informovat o dění kolem aplikací, které společnost vydává pro nejrozšířenější mobilní platformu. Microsoft je jedním z předních vývojářů aplikací pro Android a v oficiálním repozitáři Obchod Google Play mají jeho programy průměrné hodnocení 4,3 hvězdičkami z pěti možných.

Klepněte pro větší obrázek 
Aplikace Microsoftu v Obchodě Google Play

Některé z těchto aplikací mají širokou uživatelskou základnu – jmenovat můžeme například LinkedIn, Skype, Outlook, OneDrive, Office, SwiftKey a Microsoft Teams. Další pak cílí vysloveně na mobilní zařízení – jmenujme třeba Microsoft Launcher či To-Do.

Nový blog na obzoru

„S tolika úžasnými publikovanými aplikacemi a s tolika vynikajícími a talentovanými inženýry stojícími za nimi, věříme, že je naší povinností dát komunitě něco zpět.“ uvádí firma v tiskové zprávě. „Velmi brzy začneme sdílet blogové příspěvky napsané inženýry společnosti Microsoft, kteří pracují na vašich oblíbených aplikacích pro systém Android.“

Pod čarou Microsoft vyzývá budoucí čtenáře, aby mu dali v komentářích vědět, o jaká témata a materiály by měli největší zájem. Pro další informace pak doporučuje přihlásit si odběr na stránce medium.com/android-microsoft.

Diskuze (1) Další článek: Před instalací nové velké aktualizace Windows 10 budete muset odpojit USB disky a paměťové karty

Témata článku: Microsoft, Android, OneDrive, Skype, Outlook, Blog, Obchod Play, Microsoft Launcher, Nový blog, Obchod Google Play, Microsoft Teams, Android i IOS, SwiftKey, Aplikace Microsoftu


Určitě si přečtěte

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

** Teslu v režimu autopilota je možné zmást a poslat do protisměru ** Odborníkům k tomu stačily tři samolepky na vozovce ** Je důvod se znepokojovat? Ne, pokud řidič dává pozor

Karel Kilián | 98

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

** Proč umět alespoň trošku programovat, i když vás IT nebude živit? ** Potřebujete k programování čipů diplom z MIT? ** Jak může vypadat chytrá domácnost, kterou si postavíte sami?

Jakub Čížek | 27Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB