Microsoft | Windows 10 | Outlook

Microsoft chystá novou aplikaci Outlook pro Windows a macOS. Nahradí programy Mail a Kalendář

Microsoft plánuje v rámci iniciativy „One Outlook“ představení nového univerzálního klienta Outlook, vycházejícího ze stávající webové aplikace. Nový program pro správu elektronické pošty a času, vyvíjený pod kódovým označením Monarch, má nahradit ve Windows 10 výchozí aplikace Mail a Kalendář.

„Microsoft chce nahradit stávající desktopové klienty jednou aplikací postavenou na webových technologiích. Cílem projektu je nabízet Outlook jako jeden produkt se stejnou uživatelskou zkušeností a základním kódem pro systémy Windows i macOS.“ tvrdí server Windows Central.

Outlook pro všechny

Zatímco v současnosti je aplikace Outlook k dispozici zákazníkům, kteří si zaplatili kancelářský balík MS Office, nová verze má být pro všechny, tedy i neplatící. Microsoft chce tímto krokem naplnit svou vizi One Outlook, kterou představil v září uplynulého roku.

Jedním ze zásadních rysů nového Outlooku má být identický uživatelský zážitek bez ohledu na používaný operační systém. K jeho silným stránkám má patřit užší integrace se systémem – například lepší propojení s oznamovací oblastí. Nový klient má působit co nejvíce nativně, a přitom bude univerzální napříč platformami.

Dočkáme se v příštím roce

Prvního testovacího náhledu aplikace Monarch bychom se měli dočkat koncem tohoto roku. S ostrou verzí, která na počítačích s Windows 10 nahradí programy Mail a Kalendář, se počítá až někdy v roce 2022. Současně s tím Outlook, postavený na webových technologiích, nahradí i stávající desktopové verze.

V tuto chvíli již probíhá interní testování – lze tak soudit z několika snímků, které se objevily na sociální síti Twitter. Magazín The Verge však uvádí, že aplikace je funkční pouze s interními účty zaměstnanců Microsoftu, takže běžní uživatelé zatím nemají šanci ji vyzkoušet.

Dle dostupných informací již Microsoft odsunul vývoj aplikací Mail a Kalendář na vedlejší kolej. V dohledné době tak budou pro tyto programy vydávány pouze udržovací aktualizace. Jediný větší update, který je v dohledu, je vylepšení uživatelského rozhraní v rámci aktualizace Sun Valley.

Diskuze (42) Další článek: Z telefonů do domácnosti. Google přidá radary Soli chytrým displejům pro bezdotykové ovládání

Témata článku: Microsoft Office, Microsoft, Aktualizace, Windows 10, Twitter, Outlook, Kalendář, Klient, Windows a macOS, Magazín The Verge, Aplikace, MS Office, Monarch, Sun Valley, One Outlook, Windows i MacOS, Mail a Kalendář, Windows Central


Určitě si přečtěte

Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

** AMD představilo tři nové grafické karty ** Všechny s architekturou RDNA2, kterou používají i PS5 a Xbox Series ** Karty útočí přímo na GeForce RTX 3000

Karel Javůrek | 78

Karel Javůrek
Radeon RX 6000Grafické kartyAMD

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5