Microsoft chystá novou aplikaci Outlook pro Windows a macOS. Nahradí programy Mail a Kalendář

Microsoft plánuje v rámci iniciativy „One Outlook“ představení nového univerzálního klienta Outlook, vycházejícího ze stávající webové aplikace. Nový program pro správu elektronické pošty a času, vyvíjený pod kódovým označením Monarch, má nahradit ve Windows 10 výchozí aplikace Mail a Kalendář.

„Microsoft chce nahradit stávající desktopové klienty jednou aplikací postavenou na webových technologiích. Cílem projektu je nabízet Outlook jako jeden produkt se stejnou uživatelskou zkušeností a základním kódem pro systémy Windows i macOS.“ tvrdí server Windows Central.

Outlook pro všechny

Zatímco v současnosti je aplikace Outlook k dispozici zákazníkům, kteří si zaplatili kancelářský balík MS Office, nová verze má být pro všechny, tedy i neplatící. Microsoft chce tímto krokem naplnit svou vizi One Outlook, kterou představil v září uplynulého roku.

Jedním ze zásadních rysů nového Outlooku má být identický uživatelský zážitek bez ohledu na používaný operační systém. K jeho silným stránkám má patřit užší integrace se systémem – například lepší propojení s oznamovací oblastí. Nový klient má působit co nejvíce nativně, a přitom bude univerzální napříč platformami.

Dočkáme se v příštím roce

Prvního testovacího náhledu aplikace Monarch bychom se měli dočkat koncem tohoto roku. S ostrou verzí, která na počítačích s Windows 10 nahradí programy Mail a Kalendář, se počítá až někdy v roce 2022. Současně s tím Outlook, postavený na webových technologiích, nahradí i stávající desktopové verze.

V tuto chvíli již probíhá interní testování – lze tak soudit z několika snímků, které se objevily na sociální síti Twitter. Magazín The Verge však uvádí, že aplikace je funkční pouze s interními účty zaměstnanců Microsoftu, takže běžní uživatelé zatím nemají šanci ji vyzkoušet.

Dle dostupných informací již Microsoft odsunul vývoj aplikací Mail a Kalendář na vedlejší kolej. V dohledné době tak budou pro tyto programy vydávány pouze udržovací aktualizace. Jediný větší update, který je v dohledu, je vylepšení uživatelského rozhraní v rámci aktualizace Sun Valley.

Diskuze (42) Další článek: Z telefonů do domácnosti. Google přidá radary Soli chytrým displejům pro bezdotykové ovládání

Témata článku: Microsoft, Microsoft Office, Windows 10, Twitter, Aktualizace, Outlook, Kalendář, Klient, Aplikace, Windows Central, MS Office, One Outlook, Mail a Kalendář, Sun Valley, Windows i MacOS, Magazín The Verge, Windows a macOS, Monarch