Prohlížeče | Windows 10 | Edge

Microsoft chystá další reklamu na Edge ve Windows 10. Opravdu chce, abyste přešli

Microsoft při každé nové instalaci Windows 10 vybízí uživatele k tomu, aby využívali Edge jako výchozí prohlížeč. Občas tak činí i následně v systému a nyní to vypadá, že zkouší novou reklamu přes celou obrazovku.

Nová reklama na prohlížeč Microsoft Edge se zobrazuje některým uživatelům, kteří jej nemají nastavený jako výchozí a používají některého z konkurentů. V systémovém nastavení se zobrazí nový panel vybízející k tomu, abyste získali z Windows ještě více. Ten lze přeskočit (tlačítko ale napovídá, že se banner může vrátit), po stisknutí tlačítka pro pokračování vyskočí okno přes celou obrazovku.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá reklama přes celou obrazovku na Edge (foto: Windows Latest)

Zde již Microsoft přímo vybízí ke změně prohlížeče na Edge, jakožto doporučené nastavení pro Windows 10. Nový Edge také na pozadí nainstaloval všem uživatelům s květnovou aktualizací a je i přímo předinstalovaný v rámci letošní podzimní verze October 2020 Update. I v celoobrazovkové reklamě je možné zvolit pokračování s dosavadním nastavením a Edge ignorovat.

Je ale vidět, že Microsoft neváhá a chce využít velkého množství uživatelů na Desítkách, aby je přetáhl pod svůj prohlížeč. A byť se může jednat o, pro některé uživatele, otravnou činnost, stejné praktiky dělá i třeba konkurenční Google. Ten zobrazuje menší okna propagující Chrome ve skoro všech svých službách.

Klepněte pro větší obrázek 
Podobná upozornění má ale i Google v jiných prohlížečích, než je Chrome

Stačí je přitom navštívit například právě z Edge či jiného prohlížeče. Podobným způsobem se Googlu v minulosti podařilo v minulosti získat velké množství uživatelů. Teď se o něco podobného pokouší Microsoft a je pravděpodobné, že podobné pokusy budou přibývat. V rámci chystané verze Windows např. zkouší propagovat přímo na hlavním panelu i svou webovou verzi Skype, která nevyžaduje účet a ani instalaci pro spuštění videohovorů.

Prohlížeč Edge má v sobě zabudovaných několik vychytávek:

Zdroj: Windows Latest

Diskuze (54) Další článek: Google dostal v Turecku pokutu 569 milionů korun za reklamu ve vyhledávání

Témata článku: Software, Microsoft, Google, Windows, Prohlížeče, Windows 10, Operační systémy, Edge, Chrome, Reklama, Skype, October 2020 Update, Windows Latest, Desítka, Microsoft EDGE, Celá obrazovka, Uživatelé, Prohlížeč


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 35

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 95


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači