Prohlížeče | Edge | Windows 10

Microsoft chystá další reklamu na Edge ve Windows 10. Opravdu chce, abyste přešli

Microsoft při každé nové instalaci Windows 10 vybízí uživatele k tomu, aby využívali Edge jako výchozí prohlížeč. Občas tak činí i následně v systému a nyní to vypadá, že zkouší novou reklamu přes celou obrazovku.

Nová reklama na prohlížeč Microsoft Edge se zobrazuje některým uživatelům, kteří jej nemají nastavený jako výchozí a používají některého z konkurentů. V systémovém nastavení se zobrazí nový panel vybízející k tomu, abyste získali z Windows ještě více. Ten lze přeskočit (tlačítko ale napovídá, že se banner může vrátit), po stisknutí tlačítka pro pokračování vyskočí okno přes celou obrazovku.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá reklama přes celou obrazovku na Edge (foto: Windows Latest)

Zde již Microsoft přímo vybízí ke změně prohlížeče na Edge, jakožto doporučené nastavení pro Windows 10. Nový Edge také na pozadí nainstaloval všem uživatelům s květnovou aktualizací a je i přímo předinstalovaný v rámci letošní podzimní verze October 2020 Update. I v celoobrazovkové reklamě je možné zvolit pokračování s dosavadním nastavením a Edge ignorovat.

Je ale vidět, že Microsoft neváhá a chce využít velkého množství uživatelů na Desítkách, aby je přetáhl pod svůj prohlížeč. A byť se může jednat o, pro některé uživatele, otravnou činnost, stejné praktiky dělá i třeba konkurenční Google. Ten zobrazuje menší okna propagující Chrome ve skoro všech svých službách.

Klepněte pro větší obrázek 
Podobná upozornění má ale i Google v jiných prohlížečích, než je Chrome

Stačí je přitom navštívit například právě z Edge či jiného prohlížeče. Podobným způsobem se Googlu v minulosti podařilo v minulosti získat velké množství uživatelů. Teď se o něco podobného pokouší Microsoft a je pravděpodobné, že podobné pokusy budou přibývat. V rámci chystané verze Windows např. zkouší propagovat přímo na hlavním panelu i svou webovou verzi Skype, která nevyžaduje účet a ani instalaci pro spuštění videohovorů.

Prohlížeč Edge má v sobě zabudovaných několik vychytávek:

Zdroj: Windows Latest

Diskuze (54) Další článek: Google dostal v Turecku pokutu 569 milionů korun za reklamu ve vyhledávání

Témata článku: Windows, Software, Google, Microsoft, Prohlížeče, Operační systémy, Chrome, Edge, Windows 10, Skype, Reklama, October 2020 Update, Desítka, DAL, Win + N, Windows Latest, Microsoft EDGE, Prohlížeč, Celá obrazovka, Uživatelé, Software na Heureka.czNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

PDF je nejuniverzálnější dokumentový formát, přitom ne každý s ním umí pracovat. Když do něj úředníci skenují křivě vytisknuté dokumenty, popírají jeho smysl. Vybrali jsme šest aplikací, které vás naučí PDF využívat efektivně.

Stanislav Janů
PDFSoftware