Microsoft | Software | Cloud

Microsoft chystá Cloud PC, veškeré aplikace poběží vzdáleně

Terminálové počítače by v blízké budoucnosti mohly zažít renesanci. Mary Jo Foley z webu ZDNet si totiž všimla nového pracovního inzerátu Microsoftu, který hledal programového manažera pro tzv. Cloud PC.

Z popisu práce vyplývá, že půjde o nový tenký systém, který se bude spoléhat na virtualizaci Windows, Office a zřejmě i dalších aplikací, jež fakticky poběží na vzdálených počítačích v cloudu Azure. Microsoft chce tzv. desktop jako službu nabízet podnikům formou předplatného. Bližší informace o ceně, funkcích nebo konkrétní dostupnosti ale nemáme.

Obdobné služby již dnes nabízí například Citrix nebo Amazon (WorkSpaces), v jejich případě jde ale o zvláštní klientské aplikace, které se instalují na běžný počítač, tablet apod. Microsoft by si teoreticky mohl vyrobit vlastní jednoúčelový terminál, případně oslovit OEM výrobce, kteří by něco podobného prodávali jako ještě levnější alternativu klasickým notebookům či all-in-onům.

Aktualizace bez starostí

Podniky využívající Cloud PC by logicky musely mít kvalitní síťovou infrastrukturu a důvěru v co nejvyšší spolehlivost a ochranu dat na straně Microsoftu. Za to by pak dostaly bezúdržbový počítač, u něhož by nemuseli řešit aktualizace, upgrady, zálohy či migraci dat.

Pro běžné spotřebitele Cloud PC pravděpodobně nebudou dostupné. Jednodušším či levnějším systémem pro ně bude Windows 10X, na kterém v Redmondu momentálně pracují.

Diskuze (24) Další článek: TSMC se stává nejhodnotnější polovodičovou společností na světě

Témata článku: Windows, Microsoft, Software, Cloud, Počítače, Windows 10, Amazon, Aktualizace, Redmond, Mary Jo Foley, APL, Aplikace, Mary, Počítač, Cloud PC, WorkspacesJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

** V EU se od léta daní všechny mimoevropské zásilky ** Skončilo osvobození pro ty nejlevnější do 22 eur ** Česko nestihlo schválit vlastní novelu a fungovalo zde jakési bezčasí

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost