Microsoft chystá bezdrátovou nabíječku pro dotykové pero. Dnes by se mohla ukázat v novém počítači Surface

Microsoft chystá bezdrátovou nabíječku pro dotykové pero. Dnes by se mohla ukázat v novém počítači Surface

Ve výpisu certifikovaných zařízení FCC se nyní objevila unikátní bezdrátová nabíječka od Microsoftu, upozornil web MySmartPrice. To je zajímavé zejména s ohledem na skutečnost, že dnes, ve středu 2. října, mají být na tiskové konferenci v New Yorku představeny nová zařízení Microsoft Surface.

Bezdrátová nabíječka od Microsoftu

V popisku k certifikaci je uvedeno, že se jedná o bezdrátovou nabíječku s číslem modelu 1915. Záznam neobsahuje žádná schémata ani obrázky, takže není zřejmé, jak bude zařízení vypadat. Důležité však je, že před týdnem prošel stejným certifikačním procesem stylus s možností bezdrátového nabíjení.

Co je certifikace FCC

Pokud chce nějaký výrobce vyrábět nebo prodávat na území Spojených států elektronické zařízení, musí pro něj získat certifikaci FCC. Ta potvrzuje, že elektromagnetické rušení je pod limity schválenými Federální komisí pro komunikaci.

O tom, jaké produkty vlastně Microsoft ve středu představí, se spekuluje už poměrně dlouho. Každopádně bezdrátová nabíječka se v seznamech očekávaných novinek nevyskytovala, takže jde o relativně velké překvapení.

Specifikace prozradily, že nabíječka má výstupní napětí 5 voltů a proud 2 ampéry, takže její celkový výkon je 10 wattů. Napájení obstarává kabel s konektorem USB-C a její rozměry jsou 162,9 × 17 × 9,9 milimetrů – odpovídají tedy zhruba předpokládané velikosti stylusu.

Stylus s bezdrátovým nabíjením?

V současnosti stylusy, dodávané k zařízením Surface, bezdrátovým nabíjením nedisponují. V kontextu s předchozími informacemi o certifikaci stylusu s možností bezdrátového nabíjení tedy velmi pravděpodobně půjde o jednu z novinek, která má být představena.

Očekává se, že Microsoft odhalí notebooky Surface 7 Pro a zařízení poháněné procesorem ARM. Druhý zmíněný produkt bude pravděpodobně osazen nejnovějším čipem Qualcomm 8cx. Hodně se také mluví o možné premiéře zařízení se dvěma obrazovkami.

Váš názor Další článek: Tisíc kilometrů hluboko pod Evropou leží prastarý kontinent Greater Adria

Témata článku: Microsoft, USA, Tablety, Surface, Bezdrátové nabíjení, Surface Pro, Surface Laptop, Nedis, Dotykové pero, Nový počítač, Stylus, Nabíječka, Zařízení, New York, FCC, Nabíjení, Certifikace, Microsoft Surface


Určitě si přečtěte

Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 83

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 47

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty