Microsoft | Surface Pro | Surface

Microsoft chystá bezdrátovou nabíječku pro dotykové pero. Dnes by se mohla ukázat v novém počítači Surface

Microsoft chystá bezdrátovou nabíječku pro dotykové pero. Dnes by se mohla ukázat v novém počítači Surface

Ve výpisu certifikovaných zařízení FCC se nyní objevila unikátní bezdrátová nabíječka od Microsoftu, upozornil web MySmartPrice. To je zajímavé zejména s ohledem na skutečnost, že dnes, ve středu 2. října, mají být na tiskové konferenci v New Yorku představeny nová zařízení Microsoft Surface.

Bezdrátová nabíječka od Microsoftu

V popisku k certifikaci je uvedeno, že se jedná o bezdrátovou nabíječku s číslem modelu 1915. Záznam neobsahuje žádná schémata ani obrázky, takže není zřejmé, jak bude zařízení vypadat. Důležité však je, že před týdnem prošel stejným certifikačním procesem stylus s možností bezdrátového nabíjení.

Co je certifikace FCC

Pokud chce nějaký výrobce vyrábět nebo prodávat na území Spojených států elektronické zařízení, musí pro něj získat certifikaci FCC. Ta potvrzuje, že elektromagnetické rušení je pod limity schválenými Federální komisí pro komunikaci.

O tom, jaké produkty vlastně Microsoft ve středu představí, se spekuluje už poměrně dlouho. Každopádně bezdrátová nabíječka se v seznamech očekávaných novinek nevyskytovala, takže jde o relativně velké překvapení.

Specifikace prozradily, že nabíječka má výstupní napětí 5 voltů a proud 2 ampéry, takže její celkový výkon je 10 wattů. Napájení obstarává kabel s konektorem USB-C a její rozměry jsou 162,9 × 17 × 9,9 milimetrů – odpovídají tedy zhruba předpokládané velikosti stylusu.

Stylus s bezdrátovým nabíjením?

V současnosti stylusy, dodávané k zařízením Surface, bezdrátovým nabíjením nedisponují. V kontextu s předchozími informacemi o certifikaci stylusu s možností bezdrátového nabíjení tedy velmi pravděpodobně půjde o jednu z novinek, která má být představena.

Očekává se, že Microsoft odhalí notebooky Surface 7 Pro a zařízení poháněné procesorem ARM. Druhý zmíněný produkt bude pravděpodobně osazen nejnovějším čipem Qualcomm 8cx. Hodně se také mluví o možné premiéře zařízení se dvěma obrazovkami.

Váš názor Další článek: Tisíc kilometrů hluboko pod Evropou leží prastarý kontinent Greater Adria

Témata článku: Microsoft, USA, Tablety, Surface Pro, Surface, Bezdrátové nabíjení, Surface Laptop, Nabíjení, Stylus, Zařízení, Microsoft Surface, Certifikace, FCC, Dotykové pero, Nabíječka, Nový počítač, New York


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky