Microsoft chystá bezdrátovou klávesnici i optickou myš

Logitech prodává své bezdrátové klávesnice jako housky na krámě, proto i Microsoft připravuje bezdrátovou klávesnici. Jsou i fotky.

Úspěch Logitechu v oblasti bezdrátových periférií je pro Microsoft dostatečnou výzvou. Ač v oblasti myší s kabelem hraje v současné době první housle a jeho ergonomické klávesnice patří k nejvýše hodnoceným, bezdrátová klávesnice zatím v nabídce Microsoftu chyběla. Stejně tak Logitech již od CeBITu láká svou bezdrátovou optickou myší a Microsoft má stále jen optickou myš s kablíkem.

Klepněte pro větší obrázek

Od prvního října by se to mělo změnit a můžeme čekat záplavu nového hardwaru. Microsoft nachystal svůj Wireless desktop, kombinaci bezdrátové klávesnice a myši, novinkou bude také wireless IntelliMouse explorer, optická bezdrátová myš. Bude se inovovat i ta stávající optická myš, které se zvýší rozlišovací schopnost na 6000 dpi a bude tak schopná reagovat na jemnější pohyby.

Klepněte pro větší obrázek

Problémem, který je vlastní bezdrátovým klávesnicím, jsou chybějící diodky pro Caps Lock, Num Lock a Scroll Lock. Vzhledem k úsporám energie, aby baterky v klávesnici vydržely aspoň půl roku, žádné diodky na klávesnicích nesvítí. Logitech to nahrazuje aplikací pro Windows, která na hlavním panelu zobrazuje stav těchto kláves, Microsoft dal dle dostupných obrázků jejich signalizaci na jednotku, která se připojuje k počítači a přijímá bezdrátové signály. Osobně to nehodnotím příliš pozitivně, protože tuto jednotku mám umístěnou právě mimo běžnou viditelnost a na stole je jen položená klávesnice s myší (používám řešení Logitechu).

Co se týče cen, tak v této věci příliš obavy nemám, Microsoft své myši a klávesnice již celkem stabilně umisťuje do podobných cenových relací a dnes se dá spíše říci do těch velmi přístupných. Bezdrátové řešení pochopitelně si vynutí příplatky, ale již zmíněná silná konkurence ze strany Logitechu je dostatečnou zárukou konkurenčního tlaku.

Snímky se objevily na webu ActiveWin.

Diskuze (31) Další článek: Intel zrušil vývoj Xeonu, nastupuje Prestonia

Témata článku: Microsoft, Windows, Klávesnice, Myši, Mys, Podobný tlak, Podobné hodnocení, Dostupný signál, Ergonomická klávesnice, Logitech klávesnice, Cenová relace, Bezdrátová klávesnice s myší, Nema, Nemo, Dostatečná energie, První snímek, Bezdrátová klávesnice


Určitě si přečtěte

WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5