Microsoft | Android | iOS | Antivirus

Microsoft chystá antivir pro iOS, Android a Linux. Systémy bude chránit svým Defenderem

Foto: Pixabay.com
Microsoft chystá antivir pro iOS, Android a Linux. Systémy bude chránit svým Defenderem | Foto: Pixabay.com

Majitelé zařízení s Androidem a iOS se budou moci brzy chránit i pomocí antivirového softwaru od Microsoftu. Firma chce rozšířit svůj slavný Defender ATP program i na mobilní operační systémy od Applu a Googlu, oznámila na svém blogu. Obě aplikace plánuje Microsoft představit příští týden během bezpečnostní konference RSA, která se koná v San Franciscu.

Příliš detailů není známo, ale je jisté, že aplikace budou značně odlišné od desktopové verze, kterou známe z Windows. Už jen proto, že iOS pracuje zcela odlišně než ostatní mobilní operační systémy a například nedovoluje aplikacím skenovat celé zařízení proti malwaru. V tomto důsledku proto ani příliš velké množství antivirových aplikací na iOS neexistuje. Na Androidu bude mít už větší konkurenci, ale ani tam nemají antiviry takovou volnost, jako na Windows. 

K ochraně proto přistoupí trochu odlišně. Jeden z cílů, který si Microsoft na iOS a Androidu se svým Defenderem vytyčil, je ochrana proti phishingu, tedy chce zamezit tomu, aby zaměstnanci omylem zveřejňovali své přihlašovací údaje a další citlivé informace.

Zaměstnanci proto, že obě aplikace budou součástí bezpečností platformy Microsoftu určené pro firmy. Tudíž je možné, že pro běžné uživatele bez firemního účtu pod správnou Microsoftu nebude novinka vůbec dostupná.  

Nicméně firma na blogu oznámila, že Defender rozšiřuje od tohoto týdne i na Linux. Na macOS je první verze dostupná již rok, kvůli čemuž byl software dokonce přejmenován z Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) na Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP). Celé je to součástí snahy Microsoftu posílit bezpečnost zařízení i mimo Windows.

Antivir zdarma pro Windows? Je na výběr, podívejte se na video:

Diskuze (27) Další článek: Měl řidič Uberu nevhodné poznámky nebo se nevěnoval řízení? Klienti mohou žalovat z aplikace

Témata článku: Microsoft, Windows, Bezpečnost, Linux, Android, iOS, Antivirus, Malware, RSA, Atp, Defender ATP, Aplikace, Apple a Google, Android a Linux, Defender


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11