Microsoft | Android | iOS | Antivirus

Microsoft chystá antivir pro iOS, Android a Linux. Systémy bude chránit svým Defenderem

Foto: Pixabay.com
Microsoft chystá antivir pro iOS, Android a Linux. Systémy bude chránit svým Defenderem | Foto: Pixabay.com

Majitelé zařízení s Androidem a iOS se budou moci brzy chránit i pomocí antivirového softwaru od Microsoftu. Firma chce rozšířit svůj slavný Defender ATP program i na mobilní operační systémy od Applu a Googlu, oznámila na svém blogu. Obě aplikace plánuje Microsoft představit příští týden během bezpečnostní konference RSA, která se koná v San Franciscu.

Příliš detailů není známo, ale je jisté, že aplikace budou značně odlišné od desktopové verze, kterou známe z Windows. Už jen proto, že iOS pracuje zcela odlišně než ostatní mobilní operační systémy a například nedovoluje aplikacím skenovat celé zařízení proti malwaru. V tomto důsledku proto ani příliš velké množství antivirových aplikací na iOS neexistuje. Na Androidu bude mít už větší konkurenci, ale ani tam nemají antiviry takovou volnost, jako na Windows. 

K ochraně proto přistoupí trochu odlišně. Jeden z cílů, který si Microsoft na iOS a Androidu se svým Defenderem vytyčil, je ochrana proti phishingu, tedy chce zamezit tomu, aby zaměstnanci omylem zveřejňovali své přihlašovací údaje a další citlivé informace.

Zaměstnanci proto, že obě aplikace budou součástí bezpečností platformy Microsoftu určené pro firmy. Tudíž je možné, že pro běžné uživatele bez firemního účtu pod správnou Microsoftu nebude novinka vůbec dostupná.  

Nicméně firma na blogu oznámila, že Defender rozšiřuje od tohoto týdne i na Linux. Na macOS je první verze dostupná již rok, kvůli čemuž byl software dokonce přejmenován z Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) na Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP). Celé je to součástí snahy Microsoftu posílit bezpečnost zařízení i mimo Windows.

Antivir zdarma pro Windows? Je na výběr, podívejte se na video:

Diskuze (27) Další článek: Měl řidič Uberu nevhodné poznámky nebo se nevěnoval řízení? Klienti mohou žalovat z aplikace

Témata článku: Windows, Microsoft, Linux, Bezpečnost, Android, iOS, Malware, Antivirus, RSA, Aplikace, Defender, Android a Linux, DEF, Defender ATP, Atp, Apple a Google, Bude, Telefony s Androidem na Heureka.czRusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

Jak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

V každém operačním systému běží celá řada procesů a služeb. Ukážeme vám, jak plně získat pod kontrolu jejich běh.

Karel Kilián
Windows 10TipySoftware
16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

** Internet se roky bavil umělé rozčtverečkovanými místy v mapách ** Postupně jich ale ubývá, nebo se jedná o běžné chyby ** Výjimkou je Evropa. Tady čtverečkujeme až až

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína