Microsoft | Byznys | Hry | Twitch | Gaming

Ninja získal na Mixeru milion aktivních předplatitelů už necelý týden po přestupu z Twitche

Aktualizováno 7. srpna: Ninja na Mixeru získal milion aktivních sledujících předplatitelů už dva dny po svém přestupu ze služby Twitch. Čísla se ale nedají přímo srovnávat s Twitchem, protože Microsoftu na Mixeru právě běží akce s bezplatným měsíčním členstvím.


Obliba počítačových her a jejich streamování stále roste. Je to trend, který už trvá několik let a streamování se pro mladší diváky stává samozřejmým způsobem zábavy, stejně jako třeba koukání na televizi. Microsoft by se proto do tohoto trendu také rád zapojil a prosadil zde svou platformu Mixer. Samovolně to ovšem zjevně nepůjde, a tak to zkusí přes jednu z největších současných celebrit herního streamingu - Ninju. 

Ninja je přezdívka Tylera Blevinse, který se intenzivně věnuje sportovnímu hraní hry Fortnite a také jejímu streamování. Díky tomu se stal nejsledovanějším streamerem na platformě Twitch, kde ho sledovalo přes 14 milionů fanoušků. Twitch je službou, která éru streamingu zachytila včas a teď je díky tomu velmi populární. Microsoft by proto rád majoritní podíl Twitche mezi streamovacími službami oslabil ve prospěch Mixeru.

Na kolik tento „draft“ Microsoft přijde, to jsme se nedozvěděli. Tyler Blevins nicméně prozradil, že nyní bude pracovat pro Mixer exkluzivně a „na plný úvazek“. Se streamováním na Twitchi zkrátka skončí a kdo ho chce sledovat dál, musí přejít na Mixer. 

Diskuze (6) Další článek: Hledá se míra šikany. YouTube vytváří nová pravidla pro reakční kanály

Témata článku: Microsoft, Byznys, Hry, Twitch, Fortnite, Gaming, CDF, ?E & lt, Mixer, FEL, Ninja, Tyler, Streamování, Hra, Blevins, Twitchi, Streaming