Windows 10 | Xbox

Microsoft chce ve Windows vytvořit centrum pro hráče. Herní panel nabídne widgety od Intelu a dalších

Součástí Windows je i herní panel, který integruje převážně služby týkající se Microsoft účtu a Xboxu. Můžete si jej ale propojit třeba i se Steamem a dalšími a nyní se chystají i widgety z různých služeb či s nastavením grafické karty.

Zpočátku byl herní panel ve Windows poměrně omezený a obsahoval možnost snímání obrazovky a přístup do nastavení. Microsoft jej ale současně s vypuštěném May 2019 Update kompletně redesignoval a vylepšil. Nově obsahuje přístup k chatu uvnitř služby Xbox, ale i na Steamu a Twitchi. Rovnou můžete nastavit úrovně hlasitosti pro jednotlivé programy a zobrazeno je i aktuální vytížení počítače.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Aktuální podoba herního panelu ve Windows.

Přístup do herního panelu je přitom snadný – slouží k němu klávesová zkratka Win + G. Konkurencí jsou ale nejrůznější překryvy od vývojářů. Vlastní má Steam, Uplay, GeForce Now a i všechny další herní launchery. Microsoft tak nyní chce spojit síly a z herního panelu vytvořit jednotné místo pro všechny informace a nastavení, které hráč potřebuje.

Nově totiž uvolnil SDK, které umožňuje vývojářům naprogramovat vlastí widget, který si uživatel v panelu může zobrazit. Podporovat jej bude například Xsplit se svým Gamecasterem pro streamování a nahrávání, přidá se ale i Razer s Cortex System Booster widgetem či Intel s možností přepínání nastavení zobrazení a režimů napájení. Zajímavé tak bude sledovat, zda se přidají i další služby.

Jak budou vypadat nová Windows? Podívejte se:

Zdroj: The Verge

Diskuze (11) Další článek: Speciální verze GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition se objevila v aukci. Cena rychle stoupá

Témata článku: Software, Microsoft, Herní konzole, Windows, Windows 10, Aktualizace, Intel, Hry, Xbox, Steam, GeForce Now, Razer, Widget, Herní, SDK, Win +, Nastavení, Uplay, May, Windows +, Twitchi, Panel, The Verge


Určitě si přečtěte

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X