Microsoft | Mobilní aplikace | Děti

Microsoft chce ochránit děti, má k tomu pomoci nová aplikace pro iOS a Android

Ač to Microsoftu s vlastním operačním systémem pro mobilní zařízení nevyšlo, jeho snaha prosadit se v tomto segmentu neutuchá. V portfoliu tak najdete celou řadu aplikací pro Android a iOS, ke kterým nyní přibyla další – Microsoft Family Safety.

Služba s podtitulem „To, na čem vám nejvíce záleží, chraňte digitálními i fyzickými prostředky“ umožňuje rodičům spravovat telefony svých potomků. Konkrétně mohou kontrolovat používané aplikace a omezovat čas strávený u obrazovky. Microsoft aplikaci oznámil v březnu tohoto roku, o dva měsíce později pak zahájil její testování.

Microsoft Family Safety

Mobilní aplikace navazuje na širší platformu Family Group, která zahrnuje Windows i Xbox. Jejím cílem je poskytnout rodičům lepší dohled a kontrolu nad tím, co dělají jejich potomci online. Nově mohou například stanovovat časové limity pro konkrétní aplikace a hry na Xboxu, Windows a Androidu.

Kromě omezování je možné Microsoft Family Safety použít k monitorování aktivit. Rodiče obdrží e-mailem týdenní report o tom, co jejich děti dělaly na všech sledovaných zařízeních. Z něj vyčtou, kolik času strávily v jednotlivých dnech na počítači, herní konzoli, tabletu a mobilním telefonu, jak dlouho měly spuštěné různé aplikace a jaké stránky nejčastěji navštěvovaly.

Pokud používáte webový prohlížeč Edge, lze aplikaci využít k nastavení filtrů webů a vyhledávání. Tímto způsobem lze blokovat stránky na základě jejich obsahu, případně je možné zamezit přístup ke konkrétním doménám.

Rodičovský dohled

Kromě sledování aktivit, jež ratolest provádí na svém mobilním zařízení, obsahuje Family Safety také funkci „rodinného sledovače“. Díky ní lze zjišťovat pozici jednotlivých členů domácnosti a v případě, že se telefon stane z nějakého důvodu nedostupným, také poslední známou polohu.

V nadcházejících měsících hodlá Microsoft přidat několik prémiových funkcí, které budou k dispozici v rámci rodinného předplatného Microsoft 365. V USA, Velké Británii, Kanadě a Austrálii získají účastníci přístup k nové bezpečnostní funkci pro řidiče, kteří používají telefon za volantem. Další novinkou bude upozornění na polohu, jež umožní rodičům zjistit, když konkrétní člen rodiny dorazí nebo opustí určené místo.

Mobilní aplikace Microsoft Family Safety je k dispozici zdarma pro operační systémy Android a iOS. Instalovat ji můžete na zařízení s Androidem 6.0 a vyšším z Obchodu Google Play a na iPhony a iPady s iOS 10.0 novějším z App Store. Další informace můžete načerpat na oficiálních stránkách této služby.

Diskuze (6) Další článek: Microsoft otestoval vodíkové palivové články. Poháněly datacentrum dva dny

Témata článku: Microsoft, Android, iOS, iPhone, USA, iPad, Velká Británie, Mobilní aplikace, Austrálie, Děti, App Store, Xbox, Kanada, Google Play, Rodiče, Family Safety, Aplikace, Windows a Android, APL, Safety, Operační systém, Mobilní zařízeníJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Microsoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft