Microsoft | Mobilní aplikace | Děti

Microsoft chce ochránit děti, má k tomu pomoci nová aplikace pro iOS a Android

Ač to Microsoftu s vlastním operačním systémem pro mobilní zařízení nevyšlo, jeho snaha prosadit se v tomto segmentu neutuchá. V portfoliu tak najdete celou řadu aplikací pro Android a iOS, ke kterým nyní přibyla další – Microsoft Family Safety.

Služba s podtitulem „To, na čem vám nejvíce záleží, chraňte digitálními i fyzickými prostředky“ umožňuje rodičům spravovat telefony svých potomků. Konkrétně mohou kontrolovat používané aplikace a omezovat čas strávený u obrazovky. Microsoft aplikaci oznámil v březnu tohoto roku, o dva měsíce později pak zahájil její testování.

Microsoft Family Safety

Mobilní aplikace navazuje na širší platformu Family Group, která zahrnuje Windows i Xbox. Jejím cílem je poskytnout rodičům lepší dohled a kontrolu nad tím, co dělají jejich potomci online. Nově mohou například stanovovat časové limity pro konkrétní aplikace a hry na Xboxu, Windows a Androidu.

Kromě omezování je možné Microsoft Family Safety použít k monitorování aktivit. Rodiče obdrží e-mailem týdenní report o tom, co jejich děti dělaly na všech sledovaných zařízeních. Z něj vyčtou, kolik času strávily v jednotlivých dnech na počítači, herní konzoli, tabletu a mobilním telefonu, jak dlouho měly spuštěné různé aplikace a jaké stránky nejčastěji navštěvovaly.

Pokud používáte webový prohlížeč Edge, lze aplikaci využít k nastavení filtrů webů a vyhledávání. Tímto způsobem lze blokovat stránky na základě jejich obsahu, případně je možné zamezit přístup ke konkrétním doménám.

Rodičovský dohled

Kromě sledování aktivit, jež ratolest provádí na svém mobilním zařízení, obsahuje Family Safety také funkci „rodinného sledovače“. Díky ní lze zjišťovat pozici jednotlivých členů domácnosti a v případě, že se telefon stane z nějakého důvodu nedostupným, také poslední známou polohu.

V nadcházejících měsících hodlá Microsoft přidat několik prémiových funkcí, které budou k dispozici v rámci rodinného předplatného Microsoft 365. V USA, Velké Británii, Kanadě a Austrálii získají účastníci přístup k nové bezpečnostní funkci pro řidiče, kteří používají telefon za volantem. Další novinkou bude upozornění na polohu, jež umožní rodičům zjistit, když konkrétní člen rodiny dorazí nebo opustí určené místo.

Mobilní aplikace Microsoft Family Safety je k dispozici zdarma pro operační systémy Android a iOS. Instalovat ji můžete na zařízení s Androidem 6.0 a vyšším z Obchodu Google Play a na iPhony a iPady s iOS 10.0 novějším z App Store. Další informace můžete načerpat na oficiálních stránkách této služby.

Diskuze (6) Další článek: Microsoft otestoval vodíkové palivové články. Poháněly datacentrum dva dny

Témata článku: Microsoft, Android, USA, iOS, Mobilní aplikace, iPhone, iPad, Velká Británie, App Store, Austrálie, Děti, Xbox, Kanada, Windows a Android, Family Safety, Aplikace, Safety, Rodiče, Google Play, Operační systém, Mobilní zařízení


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 209

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11