Microsoft | Surface

Microsoft chce do dotykového pera vecpat malý displej. Nápad si nechal patentovat

K řadě Surface již neodmyslitelně patří i Surface Pen. Dotykové pero, kterým Microsoft cílí na kreativce. To je prozatím poměrně hloupé, samo o sobě má pouze dvě hardwarová tlačítka. Podle nového patentu si ale firma hraje s myšlenkou či dotykových ploch displeje.

Nový patent Microsoftu nazvaný Dynamic Interaction Adaptation of a Digital Inking Device pochází již z roku 2017, nyní byl ale publikovaný. Obsahuje několik návrhů různých řešení pera, přičemž všechny obsahují displej. ten buď umí zobrazovat informace jako notifikace apod., nebo konkrétní nastavení pera – tedy jeho výsledná tloušťka, hrubost apod.

Klepněte pro větší obrázek 
Toto j jeden z návrhů, jak by nové pero mohlo vypadat.

Některé dokonce využívají i menší dotykové plošky, kterými by šlo zvolené prvky měnit. Jednotlivé ikony by se navíc mohly měnit v závislosti na (ne)používání pera.

Patent jako takový je už staršího data a tak je možné, že Microsoft tuto myšlenku již opustil. Bylo by ale zajímavé, když by s podobnou evolucí v některé z příštích generací Surface Pen přišel. Současná pera toho samy o sobě většinou příliš nedokáží.

Jaký je Surface Laptop 2?

Zdroj: Windows Latest

Diskuze (12) Další článek: Archivář zveřejnil tisíce fotek z teroristického útoku v roce 2001

Témata článku: Hardware, Microsoft, Windows, Počítače, Windows 10, Tablety, Surface, Surface Pro, Surface Laptop, Malý displej, Surface Pen, Nápad, Pero, Nový patent, Windows Latest, Microsoft Surface Studio, Displej, Dotykové pero, Patent


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 217

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11