Microsoft | Surface

Microsoft chce do dotykového pera vecpat malý displej. Nápad si nechal patentovat

K řadě Surface již neodmyslitelně patří i Surface Pen. Dotykové pero, kterým Microsoft cílí na kreativce. To je prozatím poměrně hloupé, samo o sobě má pouze dvě hardwarová tlačítka. Podle nového patentu si ale firma hraje s myšlenkou či dotykových ploch displeje.

Nový patent Microsoftu nazvaný Dynamic Interaction Adaptation of a Digital Inking Device pochází již z roku 2017, nyní byl ale publikovaný. Obsahuje několik návrhů různých řešení pera, přičemž všechny obsahují displej. ten buď umí zobrazovat informace jako notifikace apod., nebo konkrétní nastavení pera – tedy jeho výsledná tloušťka, hrubost apod.

Klepněte pro větší obrázek 
Toto j jeden z návrhů, jak by nové pero mohlo vypadat.

Některé dokonce využívají i menší dotykové plošky, kterými by šlo zvolené prvky měnit. Jednotlivé ikony by se navíc mohly měnit v závislosti na (ne)používání pera.

Patent jako takový je už staršího data a tak je možné, že Microsoft tuto myšlenku již opustil. Bylo by ale zajímavé, když by s podobnou evolucí v některé z příštích generací Surface Pen přišel. Současná pera toho samy o sobě většinou příliš nedokáží.

Jaký je Surface Laptop 2?

Zdroj: Windows Latest

Diskuze (12) Další článek: Archivář zveřejnil tisíce fotek z teroristického útoku v roce 2001

Témata článku: Hardware, Microsoft, Windows, Počítače, Windows 10, Tablety, Surface, Surface Pro, Surface Laptop, Displej, Patent, Microsoft Surface Studio, Dotykové pero, Nový patent, Pero, Malý displej, Windows Latest, Nápad, Surface Pen

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5