Microsoft | Surface

Microsoft celosvětově končí s kamennými obchody. Ponechá si pouze čtyři

Microsoft provozoval, podobně jako Apple, síť vlastních obchodů s názvem Microsoft Store, kde prodával hardware i software. To ale nyní končí a firma ponechá po celém světě pouze čtyři pobočky.

Plán na uzavření obchodů v Microsoftu existoval již delší dobu a původně se tak mělo stát příští rok, aktuální pandemie koronaviru ale proces uspíšila. Firma tak uzavře všechny své pobočky vyjma té v New Yorku na 5. Avenue, Londýně na Oxford Circus, Sydney ve Westfieldu a přímo v Redmondu. Všechny tyto zbývající lokace budou přitom přebudovány a nebudou již nadále prodávat zboží, jako tomu bylo doposud.

Podobně jako Apple, který je se svými opulentními Apple Story slavný a je příkladem pro mnoho firem, včetně Microsoftu, se tak zaměří na vytvoření experience centra, kde bude pořádat nejrůznější akce. Prodeje samotných zařízení pak soustředí na internet a své partnery. 

Zajímají vás zařízení Surface? Podívejte se na test maličkého Surface Go 2:

Zdroj: The Verge

Diskuze (18) Další článek: Chystáte se sdílet starý článek? Facebook vás na to začne upozorňovat

Témata článku: Microsoft, Apple, Windows, Internet, Microsoft Store, Xbox, Surface, Redmond, Londýn, Kam, Sydney, New York, The Verge, CTY, PON, Pobočka, Kamenný obchod, Lokace, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz