Microsoft | Android | Mobilní aplikace

Microsoft bojuje o své místo na Androidu: vydává přepracovaný Launcher 6.0 se spoustou novinek

Microsoftu zjevně nestačí jeho dominance na poli desktopových operačních systémů a snaží se uplatnit i v segmentu chytrých telefonů. Jedním z jeho počinů pro Android je Microsoft Launcher – aplikace pro správu domovských obrazovek a nainstalovaných programů.

Nová verze 6.0, kterou Microsoft ohlásil na Windows Blogu, má být jednou z největších aktualizací od roku 2015, kdy došlo k přejmenování z původního Arrow Launcheru. Kromě nového designu se uživatelé mohou těšit na lepší výkon, efektivnější využití paměti i baterie a rychlejší spouštění aplikace. Kód byl údajně napsán úplně od nuly, díky čemuž bylo možné implementovat nové funkce.

Microsoft Launcher 6.0

Jednou z novinek Microsoft Launcheru 6.0 je podpora tmavého režimu, který se aktivuje automaticky s ohledem na aktuální nastavení systému. Launcher se tak přizpůsobí preferencím uživatelů, pro které je tmavé prostředí z nějakého důvodu příjemnější či praktičtější.

Další novinkou je přidání tapet Bing, které se mohou měnit každý den, takže se uživateli neokoukají. Pochopitelně je nadále možné nastavit si jako tapetu domovské obrazovky jakýkoli obrázek nebo fotografii. Přibyla také podpora balíčků, kterými lze změnit vzhled ikon aplikací.

V šesté verzi Microsoft Launcheru přibyl také personalizovaný informační kanál. Uživatelé v něm mohou sledovat aktuální zprávy a informace, které jim budou servírovány s ohledem na jejich zájmy. Jedná se o obdobu Google Discover s novinkami z vybraných médií.

Zatím není pro všechny

Poněkud překvapivě až nyní začal Microsoft Launcher podporovat vertikální i horizontální orientaci zařízení. Je tak trochu s podivem, že tuto možnost nenabízel od úplného prvopočátku. Přeci jen například na tabletech je toto rozvržení zcela obvyklé.

Microsoft Launcher 6.0 je již k dispozici v Obchodě Google Play, avšak je uvolňován pro jednotlivé regiony postupně. V Česku je zatím stále dostupná pouze verze s číslem 5.11. Aplikace je zdarma a po více než deseti milionech stažení ji uživatelé hodnotí 4,6 hvězdičkami z pěti možných.

Vývojáři vyzývají uživatele, aby v případě jakýchkoli problémů odeslali zpětnou vazbu. Tu je možné podat přes nabídku Nastavení-Nápověda a zpětná vazba-Nahlásit chybu nebo prostřednictvím zástupce zpětné vazby na domovské obrazovce.

Diskuze (32) Další článek: Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Témata článku: Microsoft, Android, Mobilní aplikace, Play Store, Launcher, Aplikace, Windows Blog, Uživatelé, Domovská obrazovka, Microsoft Launcher, Novinka, Microsoft Launcheru, Spousta novinek, Česká republika, Google Play


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 128

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11