Windows 10 | Intel | May 2019 Update

Microsoft blokuje instalaci květnové aktualizace Windows 10 na počítačích s Intel Rapid Storage

Microsoft blokuje instalaci květnové aktualizace Windows 10 na počítačích s Intel Rapid Storage

Microsoft zablokoval instalaci aktualizace Windows 10 May 2019 Update (verze 1903) na počítače s určitými verzemi ovladačů technologie Intel Rapid Storage Technology (RST). Důvodem je skutečnost, že aktualizace může způsobit problémy se stabilitou, selhání systému, případně poškodit ovladač pro úložiště doručené pošty iastora.sys.

Na stránkách podpory zdokumentoval Microsoft kritický problém, ovlivňující zařízení s ovladači Intel Rapid Storage Driver ve verzích od 15.1.0.1002 do 15.5.2.1053. Počítače s jinými verzemi ovladačů Intel Rapid Storage Technology údajně uvedené potíže nemají.

Stop květnové aktualizaci

Pokud máte na svém počítači nainstalovaný ovladač v některé z výše jmenovaných verzí, nezobrazí se vám na stránce Windows Update možnost aktualizace na Windows 10 verze 1903. Místo nabídky upgradu bude zobrazena chybová hláška a odkaz na Pomocníka při aktualizaci na Windows 10 (Update Assistant Tool).

Klepněte pro větší obrázek 
Microsoft blokuje instalaci květnové aktualizace Windows 10

Microsoft uvádí, že kompatibilní s květnovou aktualizací systému Windows 10 jsou ovladače verze 15.5.2.1054 nebo novější. Uživatelům ale doporučuje nainstalovat ovladače alespoň verze 15.9.6.1044, přestože již existují novější – na stránkách Intelu je k dispozici poslední verze 17.5.1.1021.

Řešením je aktualizace ovladačů

„Chcete-li tento problém vyřešit, budete muset aktualizovat ovladače Intel Rapid Storage Technology na vašem zařízení na verzi 15.5.2.1054 nebo novější. Ověřte si u výrobce zařízení (OEM), zda je k dispozici aktualizovaný ovladač, a nainstalujte jej,“ uvádí Microsoft na stránce podpory.

Po aktualizaci zastaralých ovladačů musí uživatel restartovat počítač a pak znovu zkontrolovat dostupné aktualizace. Pokud vše proběhne správně, měla by se objevit nabídka upgradu na Windows 10 verze 1903, jejíž instalace již proběhne bez problémů.

Diskuze (10) Další článek: Americké letectvo má ve vesmíru dosud největší objekt bez posádky

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Intel, Aktualizace, Windows Update, May 2019 Update, Instalace, Win +, Intel Rapid Storage, Windows +, Aktualizace Windows, Verze, Ovladač, RST, Počítač


Určitě si přečtěte

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11