Microsoft | AI ve vyhledávačích | Bing

Vyzkoušeli jsme nový Bing. Revoluční AI už rovnou odpovídá a má čerstvá data z internetu

  • AI navrhla novou českou hymnu a složila básničku o Živě.cz
  • Také vám řekne pravdu o ČT a válce na Ukrajině
  • Bing navíc umí imitovat lidi. Třeba Zemana nebo Batmana

Oživeno: V článku najdete nově i video ukazující schopnosti a rychlost AI odpovídače.

Microsoft minulý týden spustil nový Bing doplněný o umělou inteligenci založenou na jazykovém modelu GPT. Vyhledávač zatím není dostupný pro všechny, ale my už k němu máme přístup a celý den si s ním hrajeme.

Opravdu umí česky a v odpovědích prohledává české zdroje. Občas mu hapruje gramatika. Náhodně střídá vykání a tykání. Ale jinak umí česky lépe než většina našinců. Nás ale pochopitelně zajímalo hlavně to, jak dobře umí odpovídat. Jak je suverénní, přesný či ochotný přiznat chybu.

Takhle nový Bing vypadá. V pravém sloupci se zobrazí boxík, který napíše odpověď generovanou pomocí AI. Kliknutím se však můžete přepnout přímo do konverzačního režimu, který vypadá jako klasický chat s bublinami ze dvou stran.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na rozdíl od ChatGPT má k dispozici opravdu aktuální data, reaguje i na čerstvé světové i domácí události. V odpovědích ukazuje odkazy na zdroje, byť je někdy špatně interpretuje. Ale co je nejzajímavější, sám neustále vybízí ke konverzaci, takže na své odpovědi navrhuje i další otázky. Pamatuje si přitom kontext. Opravdu to připomíná rozhovor s člověkem. Přesněji akademikem, který chce být za každou cenu objektivní.

Oproti ChatGPT je zcela zdarma a rychleji odpovídá. Nejsou to zlomky sekund jako u klasických výsledků. Odpověději naskakují postupně v jednotkách sekund. Jako byste se psali s člověkem.

Ale dost okecávání, pojďte si vyzkoušet skoro 50 příkladů. Na následujících listech najdete dotazy a diskuze na různá témata.

Diskuze (44) Další článek: Vesmírný náklaďák od Plasmos chce přepravovat náklad mezi Zemí a její oběžnou dráhou

Témata článku: Microsoft, Google, Umělá inteligence, Internet, AI ve vyhledávačích, ChatGPT, Strojové učení, Bing, Netflix, Neuronová síť, Rusko, Vyhledávače, Ukrajina, Miloš Zeman, Turecko, Odpověď, Česká televize, Harry Potter, Putin, Bingo, Karel Gott, Daniel Craig, Kolářová, David Polesný, Einstein