Microsoft Office | Windows 10

Microsoft aktualizuje prehistorický WordPad. Bude obsahovat reklamu na webové Office

Program WordPad je nedílnou součástí Windows již od verze 95 a slouží k základní tvorbě dokumentů. Dostupný je přitom zdarma. Nyní pro něj Microsoft chystá aktualizaci – začne zobrazovat reklamy na webové Office.com.

Poslední větší aktualizace se WordPad dočkal před lety, kdy získal horní pás karet podobně, jako má klasický balík Office či Malování. Od té doby jej Microsoft výrazně neupravoval, svou funkci ale plní a tak není důvod. Slouží hlavně k těm základním úkonům, jako je zobrazování dokumentů či psaní bez pokročilejšího formátování.

Nyní ale podle Rafaela Rivery firma chystá menší změnu – v aplikaci začne zobrazovat pruh s reklamou na webové Office. Prozatím existuje 6 různých variant, všechny ale obsahují tlačítko pro otevření prohlížeče či křížek pro zavření oznámení.

Reklamy jsou i na jiných místech ve Windows

Pro Microsoft je poměrně logické, že se snaží propagovat svůj webový balík Office, který neustále vyvíjí. Dostupný je přitom zdarma a nabízí pokročilejší možnosti, než právě starý WordPad. Z webových aplikací se mu také případně může snadněji dařit získat další předplatitele pro celý balík Office 365.

Se samotnými reklamami uvnitř systému má ale Microsoft již zkušenosti. Například uvnitř aplikací Pošta a Kalendář se nachází klasické reklamní bannery, stejně jako jsou po čerstvé instalaci ve Startu  připnutí zástupci vybraných aplikací. A přímo v aplikaci Fotky se nacházejí uzamknuté funkce, které jsou dostupné až po přihlášení s účtem s aktivním předplatným Office 365.

V lednu Microsoft ukončil podporu Windows 7. O tom a dalších novinkách jsme si povídali v novém Týdnu Živě:

Diskuze (13) Další článek: Ulož.to stále kraluje českému filmovému pirátství. Smazané odkazy nahrazují nové

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Microsoft Office, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Office 365, Microsoft Word, Reklama, PowerPoint, Excel, Kalendář, WordPad, Office, Řek, Malování, Balík, Aplikace, Start, WoR, Bude, Rafael Rivera, AAD, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
I na starých počítačích se nabízí upgrade na Windows 11. Zázrak? Ne, chyba
Petr Urban
Windows 11Windows UpdateWindows InsiderMicrosoft
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak se vyznat v modelovém značení Samsungů? Podle čísla poznáte i rámcovou výbavu telefonu

Jak se vyznat v modelovém značení Samsungů? Podle čísla poznáte i rámcovou výbavu telefonu

** Podle modelového označení Samsungů můžete zjistit leccos ** Třeba i rámcovou výbavu telefonu ** Ze sériového čísla zase vyčtete, kde a kdy byl telefon vyroben

Martin Chroust
GalaxyZnačení