Microsoft Office | Windows 10

Microsoft aktualizuje prehistorický WordPad. Bude obsahovat reklamu na webové Office

Program WordPad je nedílnou součástí Windows již od verze 95 a slouží k základní tvorbě dokumentů. Dostupný je přitom zdarma. Nyní pro něj Microsoft chystá aktualizaci – začne zobrazovat reklamy na webové Office.com.

Poslední větší aktualizace se WordPad dočkal před lety, kdy získal horní pás karet podobně, jako má klasický balík Office či Malování. Od té doby jej Microsoft výrazně neupravoval, svou funkci ale plní a tak není důvod. Slouží hlavně k těm základním úkonům, jako je zobrazování dokumentů či psaní bez pokročilejšího formátování.

Nyní ale podle Rafaela Rivery firma chystá menší změnu – v aplikaci začne zobrazovat pruh s reklamou na webové Office. Prozatím existuje 6 různých variant, všechny ale obsahují tlačítko pro otevření prohlížeče či křížek pro zavření oznámení.

Reklamy jsou i na jiných místech ve Windows

Pro Microsoft je poměrně logické, že se snaží propagovat svůj webový balík Office, který neustále vyvíjí. Dostupný je přitom zdarma a nabízí pokročilejší možnosti, než právě starý WordPad. Z webových aplikací se mu také případně může snadněji dařit získat další předplatitele pro celý balík Office 365.

Se samotnými reklamami uvnitř systému má ale Microsoft již zkušenosti. Například uvnitř aplikací Pošta a Kalendář se nachází klasické reklamní bannery, stejně jako jsou po čerstvé instalaci ve Startu  připnutí zástupci vybraných aplikací. A přímo v aplikaci Fotky se nacházejí uzamknuté funkce, které jsou dostupné až po přihlášení s účtem s aktivním předplatným Office 365.

V lednu Microsoft ukončil podporu Windows 7. O tom a dalších novinkách jsme si povídali v novém Týdnu Živě:

Diskuze (13) Další článek: Ulož.to stále kraluje českému filmovému pirátství. Smazané odkazy nahrazují nové

Témata článku: Microsoft Office, Software, Microsoft, Windows, Operační systémy, Windows 10, Aktualizace, PowerPoint, Microsoft Word, Excel, Office 365, Reklama, Kalendář, Office, Balík, Start, Malování, Rafael Rivera, WordPad, Aplikace


Určitě si přečtěte

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 70

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 52

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 94

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor