SSD | Úložiště | Crucial

Micron se také pouští do superrychlých SSD. Crucial P5 Plus čte data až 6,6 GB/s

Micron se také pouští do superrychlých SSD. Crucial P5 Plus čte data až 6,6 GB/s

Společnost Crucial chystá nové modely SSD řady P5 Plus, které už podporují rychlejší rozhraní PCI Express 4.0. I když zatím Crucial nic oficiálně neoznámil, na internet unikly specifikace i ceny jednotlivých modelů.

Crucial P5 Plus budou dostupné ve formátu M.2 (2280) a jsou postavené na čipech Micron 3D NAND flash. Na Amazonu se zatím objevily tři varianty s kapacitou 500 GB, 1 TB a 2 TB, které mají překvapivě stejné rychlosti sekvenčního čtení a zápisu – 6,6 GB/s, respektive 5 GB/s.

Odlišnost jednotlivých kapacit je ale ve výdrži, kdy 500GB model vydrží 300 TB zapsaných dat, 1TB v rámci pětileté záruky až 600 TB a 2TB model pak 1,2 PB.

Nejmenší 500GB model je možné předobjednat za 108 dolarů (přibližně 3 tisíce korun) a největší 2TB pak za 368 dolarů (asi 10 300 korun). Oficiální dostupnost by měla být od 3. srpna.

Diskuze (5) Další článek: Vědci náhodou objevili ekologický plast, který se na slunci a vzduchu rozloží během jediného týdne

Témata článku: Internet, SSD, Úložiště, Crucial, Plus, Data, PCI Express, Model, DolarDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
NÁVOD: Jak nainstalovat Windows 11 (a proč to raději nedělat)
Vladislav Kluska
Windows 11Windows Insider