Michael Jackson proti trestání uživatelů výměnných sítí

Výměnné sítě mají nečekaného spojence, Michael Jackson se postavil proti tomu, aby byli ti, co vyměňují soubory posíláni do vězení.
Známý zpěvák, který je v poslední době proslulý spíše svými nehudebními aktivitami, se postavil proti návrhu chystaného "zákona pro bezpečnost autorů spotřebitelů a vlastníků počítačů", podle kterého by ten, co nabízí byť jediný soubor, měl být poslán do vězení. Tento návrh vychází z tvrzení, že nabídnutá skladba je zkopírována nejméně desetkrát a tím vznikne škoda 2500 dolarů, za kterou je to již trestný čin a může se za to jít do vězení. Pochopitelně by skladba měla hodnotu 250 dolarů, což je vzhledem k cenám cédéček poměrně těžko zdůvodnitelné.

Samotný návrh je tak přitažený za vlasy, že nebude s velkou pravděpodobností přijat a jedná se zatím o osamocenou aktivitu jednoho senátora, který již má za sebou několik podobných nesmyslných návrhů. Proto jsme ostatně o něm ani nereferovali, pokud byste nevěděli, že poslanci často přicházejí s nesmyslnými návrhy, klidně si otevřete domácí rubriku libovolných novin.

Zajímavější ale je to, že jak jsme si již zvykli na spoustu různých umělců podporujících aktivity RIAA nebo IFPI, málokdy se někdo z předních umělců ozve proti postihům. Michael Jackson prohlásil "Nemám slov k myšlence dávat hudební fanoušky do vězení za to, že si stáhli hudbu z internetu. Ilegální stahování je špatné, ale vězení není odpovědí". Jackson vyzval umělce, hudební vydavatele a zákazníky, aby spolupracovali na méně drsných metodách boje proti porušování autorského práva. "Zde v Americe vytváříme z potíží nové příležitosti a nikoli trestající zákony; řešení bychom měli hledat v nových technologiích, jako je třeba Music Store od Apple. Tak bude inovace nadále známkou Ameriky. Jsou to fanoušci, kdo řídí úspěch hudebního podnikání. Rád bych, aby se na to nezapomnělo", řekl dále Jackson.

Diskuze (33) Další článek: Google zlepšuje hledání ve zprávách

Témata článku: Apple, Bezpečnost, Michael Jackson, Nemo, Trest, IFPI, Amerika, Síť, Jackson, Nema, Ilegální stahování


Určitě si přečtěte

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

** Příští verze klíčového protokolu HTTP nebude postavená na TCP ** Namísto toho použije „vylepšené UDP“ ** HTTP/3 bude postavené na QUIC

Jakub Čížek | 60

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85

ELONOVINKY: Tesla brzy začne prodávat solární tašky. Budou drahé, ale pěkné

ELONOVINKY: Tesla brzy začne prodávat solární tašky. Budou drahé, ale pěkné

** Tesla začne prodávat solární střešní tašky, které představila před dvěma lety ** Výroba začne v první polovině příštího roku ** Tašky budou odolné, dostanou doživotní záruku a na přání i vyhřívání

Petr Melechin, Karel Dlabač | 24Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů