VentuSky | Počasí

Meteoglóbus VentuSky se naučil zobrazovat satelitní snímky

Český meteorologická mapa a mobilní glóbus VentuSky si nově poradí se zobrazením nové vrstvy se satelitními snímky.  Služba je aktualizuje každých deset minut a data čerpá z pěti geostacionárních družic Meteosat 8 a 11, GOES 17 a 16 a z japonské družice Himwari.

 

Se satelitní novinkou nedávno dorazilo i konkurenční Windy, které jednotlivé přechody dokáže spojitě animovat, a nikoliv měnit snímky skokově, což dodává realistický vjem pohybu. VentuSky se zase jako jediné svého druhu pyšní 3D zobrazením planety v mobilních aplikacích, a tak připomíná třeba Google Earth, respektive režim zeměkoule v jeho webových mapách.

Klepněte pro větší obrázek
Satelitní snímky v meteorologické mapě VentuSky

Z přetahování mezi oběma konkurenty nakonec těžíme my uživatelé a obě služby s mezinárodními ambicemi nás pravidelně zásobují drobnými novinkami. Zatímco za Windy stojí zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič, VentuSky provozuje plzeňské InMeteo.

Diskuze (1) Další článek: Minipočítač Raspberry Pi 4 už je dostupný i s 8 GB operační paměti

Témata článku: Windy, VentuSky, Meteorologie, Počasí, Družice, Ivo Lukačovič, Snímek, GOES, InMeteo, Seznam, Zobrazení, Google Earth, Mapa, Satelitní snímek