Software | Virtuální realita | Hry

MetaHuman: neuvěřitelně realistické tváře v Unreal Enginu vám vyrazí dech

MetaHuman je novou tvůrčí platformou pro  tvorbu neuvěřitelně realistických „digitálních bytostí“. Je postavená na Unreal Enginu od Epic Games a využití najde především u tvůrců her a filmů.

Tvorba obličejů, celých hlav i postav patří mezi náročné disciplíny jak v herním světě, tak i filmové oblasti. Nový nástroj MetaHuman Creator umožní tvorbu těchto virtuálních lidí snadno a rychle, přičemž kvalita a podobnost s realitou je na extrémně vysoké úrovni. To se můžete sami přesvědčit na videu, kde je vidět i realistická animace očí, což je samo o sobě velmi náročné:

Aplikace MetaHuman Creator běží v cloudu a do počítače se tak pouze streamuje, čímž si Epic Games zabezpečil i to, že se nikdo nedostane ke kódům aplikace a má plnou kontrolu nad licencováním. Konfigurovat lze již stávající šablony, případně upravovat nová data ve spolupráci s dodatečnými prvky z databáze.

Už teď tak například můžete vybírat ze 30 druhů stylů vlasů, různých oblečení, k dispozici je už 18 různých proporcí těla. U těchto modelů už jsou k dispozici i přednastavené animace, takže vývojáři mají většinu práce a hlavně nákladů za sebou, stačí jen upravit k obrazu svému.

Tvůrci mohou vše snadno propojit s dalšími programy a nástroji, například pro snímání pohybu, takže mohou vytvářet třeba scénky, snímat tváře pro správný záznam obličeje, pusy a dalších částí, které se poté propíší do MetaHuman nástroje a vše se zdigitalizuje do grafiky vypočítávané v reálném čase.

MetaHumans budou během několika měsíců v předčasném přístupu, do kterého se můžete včetně upozornění na novinky přihlásit.

Kompletní informace naleznete na stránkách Unreal Engine.

Diskuze (11) Další článek: Apple spolupracuje s TSMC na micro OLED displejích. Jsou určené pro brýle s rozšířenou realitou

Témata článku: Technologie, Software, Hudba, filmy, seriály, Virtuální realita, Hry, Meta, Epic Games, Engine, Tvář, Realita, Nástroj, MetaHuman, Unreal engine, Realistic, Dech, Tvorba, Software na Heureka.cz