Metacreations končí s profesionálním grafickým byznysem

Překvapivý krok pro všechny fanoušky KPT filtrů, Painteru a dalších kvalitních programů.
Překvapivý krok pro všechny fanoušky KPT filtrů, Painteru a dalších kvalitních programů. Firma MetaCreations se chce nadále věnovat výhradně aplikacím pro Web a opouští grafický trh. Firma se rozhodla veškeré síly vrhnout do oblasti, kterou nazývá vizualizačními řešeními pro elektronickou komerci, přesněji na MetaStream pro streamování a zobrazování 3D obrazů.

Finanční výsledky pro společnost nebyly v poslední době příliš příznivé, nicméně právě divize profesionální grafiky měla v posledním kvartálu dvojnásobný obrat proti vizualizační části firmy. K rozhodnutí opustit vše, čím je pro našince MetaCreations známá, vedlo firmu především přesvědčení, že peníze v budoucnosti jsou zejména ve vizualizaci dat pro Internet a e-commerce aplikace. Tato oblast by měla růst dle analytiků v brzké době dramatickým tempem a MetaCreations chce zde být vedoucí firmou.

Velký otazník ovšem visí na vývojem grafických programů. MetaCreations předpokládá, že tyto programy prodá nějaké partnerské firmě, jako první na ráně je Adobe, pro jejíž produkty jsou zásuvné moduly určeny především. Zatím se tedy ale neví, co se stane s produkty jako je Painter, které přímo konkurují produktům Photoshopu. Jestli jejich vývoj bude dále pokračovat zatím není příliš jisté. Nezbývá než doufat, že skvělé grafické programy, nemající na světě konkurenci, budou pokračovat v nějaké podobě i na dále.

Tato krutá reorganizace by měla začít platit od nového roku. Novým CEO je Mark Zimmer, dříve vedoucí grafické divize a ještě dříve ředitel Fractal Designu, který se spojil v roce 1997 s Metatools do společnosti MetaCreations.

Váš názor Další článek: Aby nám Windows lepšie rozumeli

Témata článku: Meta, Brzká doba, Fractal, Graf, Poslední doba, Tempus, Grafický trh, Prof, Skvělá budoucnost, Poslední aplikace, Profesionál, Překvapivý krokVychází LibreOffice 7.2. Je rychlejší a zase si lépe poradí s dokumenty MS Office
Lukáš Václavík
LibreOfficeMicrosoft OfficeSoftwareOpen source
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy