Meta tagy v malíčku

Někteří tvůrci webových stránek zapomínají do svých stránek umísťovat tyto položky, což mohou to dělat třeba proto, že úplně přesně neví, co která položka znamená a třeba kam ji umístit. Pro takové uživatele je určen prográmek PrePromote který umí tyto potíže vyřešit.
Čím více webových stránek se vytváří, tím je orientace v nich složitější a proto je celkem dobrý nápad obohatit svou stránku o meta tagy, které mohou nalezení právě té vaší stránky ve webových vyhledávačích o mnoho usnadnit. Program PrePromote od společnosti InterLyn je na první pohled z uživatelského hlediska příjemný a snadno ovladatelný. Po bezproblémové instalaci se pouze nabídne bezplatná registrace uživatele (program je šířen jako freeware), která se ale po odmítnutí uživatelem při dalším spuštění neobjeví.

Program jako takový se skládá ze tří užitečných částí, z nichž první je Meta-tag creator, tedy část, která vám pomůže vytvořit kód, který pouze vložíte do zdrojového textu vaší webové stránky. Na uživateli je pouze zadání klíčových slov a popisku stránky a program již vygeneruje samotný HTML kód. Druhou částí je Meta-tag analyser, který po spuštění analyzuje takto vytvořenou stránku, podá zprávu a také je možné, že uživateli navrhne úpravy, které by měl udělat (změnit počet klíčových slov apod.). Třetí částí se nemá cenu moc zabývat, jmenuje se Doorway page creator, a měla by uživateli pomoci v umístění jeho stránky na předních místech vyhledávačů, a o jeho funkčnosti by se s klidem dalo pochybovat.

Co se samotného vytváření tagů týká, program je jednoduchý, ale použitelný, a za svou nulovou cenu stojí za vyzkoušení. Na jeho domovské stránce může každý najít další informace, a také stažitelný instalační soubor programu, který má velikost cca 3,08 MB. Program by měl být funkční na systémech MS Windows 9x, NT4, XP, 2000.

Diskuze (8) Další článek: Microsoft bude informovat o chybách i domácí uživatele

Témata článku: Windows, Download, Funkční program, Příjemná cena, Přední část, Creator, Meta, Tag

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost