Meta | metaverse

Meta otevře svou první kamennou prodejnu. Ve výkladní skříni Facebooku bude i česká stopa

Meta byla dlouho výhradně internetovou firmou, s přibývajícím hardwarem v nabídce ale získala potřebu ukázat své produkty i fyzicky. 9. května proto otevře svou první kamennou prodejnu. Bude se nacházet v Kalifornii a existují z ní už první fotografie, které naznačují, že půjde spíš o jeden velký zábavní showroom.

 

Zákazníci obchod nenajdou v žádném nákupním centru, nýbrž Meta jej postavila přímo v areálu svého kampusu v Burlingame, což je předměstí San Francisca. Firma zde má velkou kancelářskou budovu, kde se zaměřuje na vývoj metaverse a právě na něj bude v prodejně klást důraz. 

Přeci jen propagace něčeho tak abstraktního jako je metaverse, čili moderního virtuálního světa, kde by lidé časem mohli trávit veškerý svůj čas, není nic jednoduchého, navíc do metaversa Mety zatím nelze vstoupit bez VR headseru. Zákazníci si tak v prodejně budou moci primárně vyzkoušet brýle Quest 2, firma ukazuje, že na to bude mít vyhrazený celý prostor s velkou nástěnnou obrazovkou, kde si bude možné zahrát i VR hry, jako je český Beat Saber.

Další část už bude typicky prodejní. Zde si zákazníci budou moci prohlédnout videodispleje Portal a zatelefonovat si přes ně s personálem. Dále pak budou vystaveny chytré brýle Ray Ban, které umí pořizovat fotografie a nahrávat 30sekundová videa a které zatím příliš mnoho pozornosti nedostaly.

Celkem se bude obchod rozléhat na prostoru 144 metrů čtverečních a celý jeho design je laděn do dřeva. Na první pohled se velmi podobá Apple Storu, ale to je zřejmě nevyhnutelné, Apple stanovuje trendy a jeho prodejny kopíruje kde kdo. I Google se ve své první kamenné prodejně, kterou otevřel loni na Manhattanu, držel toho stylu.

Diskuze (1) Další článek: TSMC má v plánu vyrábět 2nm čipy v roce 2025. Intel možná bude rychlejší

Témata článku: Google, Apple, Facebook, Skříň, Meta, Apple Store, Oculus, metaverse, Prodejna, Beat Saber, Kamenná prodejna, Kalifornie, Stopa, Vr hra, Obchod, Manhattan, San Francisco, Česká stopa, Výkladní skříň, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

** Garmin do svého stále unikátního cykloradaru přidal kameru ** Snímá a ukládá, co se při jízdě děje za sedlem ** Kromě toho je to jedna z nejsilnějších svítilen na kolo

Marek Lutonský
Testy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Děti mají novou brigádu. Tvoří malware a prodávají ukradená data

Děti mají novou brigádu. Tvoří malware a prodávají ukradená data

**Avast odhalil skupiny na Discordu, kde si děti kupují nástroje na tvorbu malwaru. **Nástroje jsou levné a produkce malwaru snadná. **Děti ohrožují ostatní i sebe. Potřebují vedení rodičů.

Petr Urban
DětiMalwareBezpečnost