Facebook Messenger | Facebook | Komunikace

Messenger spustil nový design už i u nás, některým uživatelům se ale záhy přepnul zpět na starý

Facebook novou verzi svého Messengeru připravuje již několik měsíců a nedávno ji začal vypouštět mezi uživatele. Až nyní jsme se ale dočkali i u nás v Česku. Některým uživatelům se nový design zobrazil, ovšem krátce na to zase vrátil zpět na starý.

Nový Messenger 4, jak je aktualizace označovaná, se snaží přinést zjednodušené rozhraní a místo devíti záložek na domovské obrazovce ukazuje pouze tři. Zpřehledněné byly i další části aplikace, celkově se ale design nesetkal s příliš velkou oblibou mezi uživateli hlavně kvůli převládající bílé barvě. Facebook sice chystá i tmavé téma, to ale prozatím není součástí aplikace.

Aktualizace je řízená přes server, není tedy vázána na novou verzi aplikace a Facebook ji může kdykoliv zapnout či vypnout. To se ostatně i stalo a některým uživatelům (včetně mě) se vrátila zpět stará verze. Je možné, že vývojáři na poslední chvíli objevili chybu, či zapnutí u nás bylo pouze omylem a budeme si muset ještě chvíli počkat.

Klepněte pro větší obrázek
Nový design Messengeru se včera aktivoval i uživatelům u nás, většině se ale po chvíli vrátil zpět. Ve slovenštině také obsahuje děsivý nápis Čety.

Poznámka autora: Osobně doufám, že Facebook si zavedení nového designu ještě rozmyslí. Na to, že na něm měli pracovat několik měsíců mi přijde dosti nedodělaný a vůbec nekoresponduje se současným vzhledem aplikace Facebooku, kdy používá zcela jiné ikony. Navíc se snaží dostat vzhled iOS aplikací na Android, což opravdu nefunguje dobře.

Diskuze (22) Další článek: Týden Živě: Šílený Black Friday, bitcoin a hranatá hovínka

Témata článku: Facebook Messenger, Facebook, Android, Aktualizace, Instant Messaging, Chat, Design, Komunikace, Aplikace, Česká republika, Současný vzhled, Verze, Domovská obrazovka, Uživatelé, Tmavé téma, Nová verze, Četa, Poslední chvíle, Velká obliba, Nový design, Stará verze, Zjednodušené rozhraní, Messenger


Určitě si přečtěte

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

** Šéf Amazonu varoval zaměstnance, že ani Amazon nebude existovat navždy ** Nastínil jasné mechanismy, jak udržet Amazon na trhu co nejdéle ** Co může Amazon v budoucnu ohrozit?

Karel Javůrek | 32

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

** Čínské letectvo vyvíjí záhadnou raketu typu vzduch-vzduch ** Mysteriózní zbraň nese označení PL-XX ** Jde o raketu vzduch-vzduch s velmi dalekým doletem

Stanislav Mihulka | 13Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů