Facebook Messenger | Facebook | Komunikace

Facebook opět aktivoval nový vzhled Messengeru. Týká se i chatu na webu

Aktualizováno 9.1.: Facebook aktualizaci opět vypustil mezi uživatele a tentokrát se týká i webového chatu na Facebooku, na přebarvení rozhraní messenger.com se prozatím nedostalo. Krom nového vzhledu přibyly i barevné přechody do chatu místo klasických barev. Bohužel ale stále chybí tmavé téma, které má být hlavní výhodou nového vzhledu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Krom změněné mobilní aplikace přináší i novou webovou verzi chatu.

Původní článek: Facebook novou verzi svého Messengeru připravuje již několik měsíců a nedávno ji začal vypouštět mezi uživatele. Až nyní jsme se ale dočkali i u nás v Česku. Některým uživatelům se nový design zobrazil, ovšem krátce na to zase vrátil zpět na starý.

Nový Messenger 4, jak je aktualizace označovaná, se snaží přinést zjednodušené rozhraní a místo devíti záložek na domovské obrazovce ukazuje pouze tři. Zpřehledněné byly i další části aplikace, celkově se ale design nesetkal s příliš velkou oblibou mezi uživateli hlavně kvůli převládající bílé barvě. Facebook sice chystá i tmavé téma, to ale prozatím není součástí aplikace.

Aktualizace je řízená přes server, není tedy vázána na novou verzi aplikace a Facebook ji může kdykoliv zapnout či vypnout. To se ostatně i stalo a některým uživatelům (včetně mě) se vrátila zpět stará verze. Je možné, že vývojáři na poslední chvíli objevili chybu, či zapnutí u nás bylo pouze omylem a budeme si muset ještě chvíli počkat.

Klepněte pro větší obrázek
Nový design Messengeru se včera aktivoval i uživatelům u nás, většině se ale po chvíli vrátil zpět. Ve slovenštině také obsahuje děsivý nápis Čety.

Poznámka autora: Osobně doufám, že Facebook si zavedení nového designu ještě rozmyslí. Na to, že na něm měli pracovat několik měsíců mi přijde dosti nedodělaný a vůbec nekoresponduje se současným vzhledem aplikace Facebooku, kdy používá zcela jiné ikony. Navíc se snaží dostat vzhled iOS aplikací na Android, což opravdu nefunguje dobře.

Diskuze (32) Další článek: HP Chromebook 14 má poprvé procesor AMD a chlubí se milionem aplikací na Google Play [CES]

Témata článku: Facebook Messenger, Android, Facebook, Aktualizace, Chat, Komunikace, Instant Messaging, Design, Stará verze, Velká obliba, Česká republika, Domovská obrazovka, Nová verze, Messenger, Uživatelé, Současný vzhled, Poslední chvíle, Nový design, Tmavé téma, Četa, Zjednodušené rozhraní, Verze, Aplikace


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu