Facebook Messenger

Messenger se naučil nové věci: biometricky zamkne konverzace a rozmaže obrázky

Foto: Facebook
Messenger se naučil nové věci: biometricky zamkne konverzace a rozmaže obrázky | Foto: Facebook

Nové nástroje pro ochranu soukromí dostal tento týden Facebook Messenger. Nejvýraznější novinkou je možnost zamknout konverzace pomocí Touch ID nebo Face ID, aby chaty zůstaly ochráněná, i když někomu půjčíte svůj telefon. Další nastavení se týká toho, kdo vám může psát a posílat fotografie. 

Možnost biometrického zamknutí Messengeru se prozatím týká jen iOS, na Android by měla funkce přijít v následujících měsících. Nové nastavení nazvané App Lock má řešit situace, když někdo dostane do ruky váš odemčený mobil a chtěl by se náhodou podívat i do Messengeru - to už půjde jen přes Face ID nebo Touch ID, pokud si funkci zapnete. Najdete ji v sekci soukromí. 

S dalšími novinkami Facebook teprve experimentuje, ale všechny jsou již dostupné na Instagramu, takže lze očekávat, že s jejich přesunutím na hlavní síť nebude problém. Jde například o to, že lidé si budou moci zvolit možnost rozmazání obrázků od uživatelů, kteří nejsou v jejich seznamu přátel. Tyto obrázky jsou totiž v drtivé většině případů nevhodné a pokud na ně nebudete chtít koukat, Messenger vám díky rozmazání jen naznačí jejich obsah. 

Zároveň by uživatelé měli dostat možnost nastavení limitu, kdo jim může posílat zprávy a kdo ne, respektive kdo půjde do složky žádosti, kdo rovnou do inboxu a kdo nebude moci psát vůbec. Do jisté míry to lže nastavit již nyní, ale nové nastavení by mělo být pokročilejší a podrobnější.

Diskuze (3) Další článek: Párty, jejichž cílem je nákaza účastníků koronavirem, neexistují. Jde prý o „městskou legendu“

Témata článku: Facebook, Android, Biometrie, Facebook Messenger, Instagram, Komunikace, Instant Messaging, Soukromí, Nová věc, Nastavení, Face ID, Rozmazání, Touch ID, Konverzace, Obrázek, MessengerJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály