Messenger má novou podobu. Je zjednodušený a konverzace září barvami

Už je to několik let, co se Messenger oddělil od Facebooku a začal fungovat jako samostatná aplikace. Od té doby výrazně nabobtnal, dnes je velký skoro jako Facebook sám - lidé na něm najdou hry, tipy k nakupování nebo třeba Příběhy. To mnoha uživatelům zcela nevyhovuje, a tak se Facebook rozhodl svou komunikační aplikaci výrazně zjednodušit.

Že Facebook na nové podobě Messengeru pracuje, avizoval již před několika měsíci. Nyní je aktualizace Messenger 4 hotová a postupně se začíná dostávat mezi lidi. Podle Facebooku se ke všem dostane během následujících několika týdnů.

Oproti předchozím aktualizacím a redesignům Messengeru je ten současný zaměřený na zjednodušení a ubrání obsahu. Aplikace totiž během posledních let skutečně narostla a postupně se dostala do takové fáze, že uživatelé začali být nespokojení.

Nepřehlednost stávajícího Messengeru přiznal na tiskového konferenci v San Franciscu i produktový šéf Facebook Stan Chudnovsky. „Už ta aplikace není tak prostá, jak byla na začátku. Věděli jsme, že s tím musíme něco udělat,“ řekl Chudnovsky. V názoru jej utvrdila i nedávná anketa, kterou si Facebook nechal vypracovat, ze které vyplynulo, že pro 7 z 10 lidí je přehlednost nejdůležitější devízou u komunikačních aplikací.

V novém Messengeru 4 jsou tak pouze tři hlavní stránky místo dosavadních devíti. Hlavní je stránka s konverzacemi, skrze kterou bude probíhat veškerá komunikace s okolím. Pak následuje stránka, která ukazuje, kdo z přátel je online a nakonec stránka pro objevování, kam je odsunuto všechno ostatní, včetně her.

Zjednodušené je také ovládání, člověk si nově ani nemusí konverzaci se svým kamarádem zobrazit, aby zahájil hovor nebo mu poslal fotografii, stačí poklepat na jméno. Každá konverzace má navíc nové malé kontextuální ikonky, které ukazují, co se právě děje. V neposlední řadě lze zprávy upravit novými barevnými přechody.

Diskuze (9) Další článek: Google spustil Fotoknihy v Česku. Z Google Fotek si objednáte vytištěné album

Témata článku: Facebook, Facebook Messenger, Komunikace, Chat, Instant Messaging, Tisková konference, Barva, Nová podoba, Nedávná anketa, Articlebox originál, San Francisco, Produktový šéf, Komunikační aplikace, Samostatná aplikace, Hlavní stránka, Předchozí aktualizace, Zář, Nový messenger, Bar, Messenger, Aplikace, Přehlednost, Konverzace, Stránka


Určitě si přečtěte

Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 46

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment