Facebook Messenger

Messenger má novou podobu. Je zjednodušený a konverzace září barvami

Už je to několik let, co se Messenger oddělil od Facebooku a začal fungovat jako samostatná aplikace. Od té doby výrazně nabobtnal, dnes je velký skoro jako Facebook sám - lidé na něm najdou hry, tipy k nakupování nebo třeba Příběhy. To mnoha uživatelům zcela nevyhovuje, a tak se Facebook rozhodl svou komunikační aplikaci výrazně zjednodušit.

Že Facebook na nové podobě Messengeru pracuje, avizoval již před několika měsíci. Nyní je aktualizace Messenger 4 hotová a postupně se začíná dostávat mezi lidi. Podle Facebooku se ke všem dostane během následujících několika týdnů.

Oproti předchozím aktualizacím a redesignům Messengeru je ten současný zaměřený na zjednodušení a ubrání obsahu. Aplikace totiž během posledních let skutečně narostla a postupně se dostala do takové fáze, že uživatelé začali být nespokojení.

Nepřehlednost stávajícího Messengeru přiznal na tiskového konferenci v San Franciscu i produktový šéf Facebook Stan Chudnovsky. „Už ta aplikace není tak prostá, jak byla na začátku. Věděli jsme, že s tím musíme něco udělat,“ řekl Chudnovsky. V názoru jej utvrdila i nedávná anketa, kterou si Facebook nechal vypracovat, ze které vyplynulo, že pro 7 z 10 lidí je přehlednost nejdůležitější devízou u komunikačních aplikací.

V novém Messengeru 4 jsou tak pouze tři hlavní stránky místo dosavadních devíti. Hlavní je stránka s konverzacemi, skrze kterou bude probíhat veškerá komunikace s okolím. Pak následuje stránka, která ukazuje, kdo z přátel je online a nakonec stránka pro objevování, kam je odsunuto všechno ostatní, včetně her.

Zjednodušené je také ovládání, člověk si nově ani nemusí konverzaci se svým kamarádem zobrazit, aby zahájil hovor nebo mu poslal fotografii, stačí poklepat na jméno. Každá konverzace má navíc nové malé kontextuální ikonky, které ukazují, co se právě děje. V neposlední řadě lze zprávy upravit novými barevnými přechody.

Diskuze (9) Další článek: Google spustil Fotoknihy v Česku. Z Google Fotek si objednáte vytištěné album

Témata článku: Facebook Messenger, Facebook, Chat, Komunikace, Instant Messaging, Articlebox originál, Zář, San Francisco, Nedávná anketa, Nový messenger, Stránka, Barva, Přehlednost, Samostatná aplikace, Nová podoba, Aplikace, Produktový šéf, Předchozí aktualizace, Hlavní stránka, Konverzace, Tisková konference, Messenger, Komunikační aplikace, Bar


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu