Bezpečnost | Wi-Fi | Router

Meshové routery od Linksysu se nově dokážou proměnit v mikrovlnné detektory pohybu

Linksys spustil novou službu Aware, která promění jeho vybrané meshové Wi-Fi routery v domácí detektory pohybu. První podporovaným zařízením je Linksys Velop Tri-Band AC2200 a další mají postupně následovat.

Router detekuje pohyb díky drobným změnám elektromagnetického záření, když skrze pole projde (třeba) člověk. Principiálně se nejedná o nic nového a podobné dopplerovské detektory pohybu, které používají mikrovlny (zpravidla 5 GHz a výše), seženete na Aliexpressu aspol. Ve formě prototypovacích modulů a čipů za pár desetikorun.

Linksys je však první běžný výrobce domácích Wi-Fi routerů, který podobnou technologii doprogramoval přímo do svých krabiček, aniž by bylo třeba připojit jakýkoliv další hardware.

Klepněte pro větší obrázek
Detekce pohybu v aplikaci Linksys pro Android

Bohužel, funkce nebude na routerech samozřejmostí, ale zájemci na podporovaných trzích si za ni budou muset průběžně platit. V USA bude paušál činit 25 dolarů ročně, respektive 3 dolary měsíčně. 

Z vlastní zkušenosti vím, že největším nepřítelem podobných všesměrových mikrovlnných detektorů je zejména v malých bytech detekce pohybů i za stěnou – stručně řečeno, detekce pohybu sousedů. Nelze než doufat, že s tímto komerční řešení od Linksysu nebude mít žádný problém a aplikace pro Android a iOS bude hlásit nečekaný pohyb opravdu jen doma.

Váš názor Další článek: Falešné maso má i své velké kritiky. Skutečně je zdravější než to pravé?

Témata článku: Technologie, Bezpečnost, Android, USA, Wi-Fi, Pohyb, Router, Linksys, Podobná technologie, Meš Wi-fi router, Linksysu, Detektor, Detekce, Linksys Velop, Link +, MikrovlnaStrážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Týden mobilně: Smartphony nás mohou sledovat, i když jim to zakážeme. Co s tím?
Jan LáskaMartin Miksa
Mobilní aplikaceTýden mobilněVideo
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály