Bezpečnost | Wi-Fi | Linksys

Mesh routery Linksys dokážou detekovat pohyb a sloužit tak jako zabezpečovací systém. Stačí aktualizace

Mesh routery sice stále patří mezi poměrně drahé řešení Wi-Fi pro domácnosti, ale nabízí kvalitní pokrytí, které dokáže udržet vysokou rychlost bezdrátového připojení na všech různých místech v celém domě. Linksys si ale s novou aktualizací připravil i další vychytávku, kterou jeho mesh routery budou umět.

Linksys Aware je systém bezpečnostního snímání spojení mezi jednotlivými mesh routery, kterých je po domě či velkém bytě více. Dokáže detekovat, že dochází k nějakému pohybu - typicky osoby, zvířete a podobně. Systém tak slouží jako zabezpečovací systém, který může hlídat vaše obydlí a varovat vás, pokud nastane nějaký pohyb.

Komunikace s vám probíhá přes mobilní aplikaci Smart WiFi, která vám pošle oznámení. Můžete si snímání jednoduše zapnout i vypnout, nastavit citlivost, časování a další vlastnosti. Výhodou samozřejmě je, že celý systém funguje se stávajícím hardwarem. Nevýhodou je, že se jedná o placenou službu, která po 90denní zkušební době stojí 3 dolary měsíčně nebo 25 dolarů ročně.

V první vlně je funkce Linksys Aware dostupná pro mesh router Linksys Velop Tri-Band AC2200, později se dostane i na další varianty mesh routerů.

Diskuze (4) Další článek: Rover Curiosity na Marsu pátrá po pozůstatcích prastaré oázy. Už zaznamenal první úspěchy

Témata článku: Bezpečnost, Aktualizace, Wi-Fi, Pohyb, Router, Linksys, Zabezpečovací systém, Smart WiFi, Systém


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF