Měšec.cz se dostal na špičku mezi finančními servery

Dva významné úspěchy tento týden zaznamenal Měšec.cz, který se zabývá osobními financemi.
Praha, 20. dubna 2001 – Dva významné úspěchy tento týden zaznamenal Měšec.cz, který se zabývá osobními financemi. Prvním z nich bylo vynikajicí umístění v testu finančních serverů, který provedla Mladá fronta DNES. Další úspěch přinesly zveřejněné výsledky iAuditu, podle kterých je Měšec.cz nejrychleji rostoucím finančním serverem u nás.

Podrobný test finančních serverů byl otištěn ve zvláštní příloze MFD (Peníze a Internet, 17.4.2001). V celkovém hodnocení získal Měšec 3. místo ze 14 hodnocených serverů a nechal za sebou i řadu renomovaných serverů, jako je například Patria Online, iHNed nebo AliaWeb. V některých kategoriích se přitom Měšec umístil dokonce na první příčce, je tak například nejpřehlednějších finančním serverem ze všech hodnocených. Podle testu také nabízí nejlepší informace pro ty zájemce o finanční produkty, kteří nepatří mezi odborníky, což přesně odpovídá jeho zaměření.

Přestože je Měšec.cz nejmladším finančním serverem u nás, dokázal si už získat velmi dobrou návštěvnosti a stále rychle roste. Podle nejnovějších výsledků iAuditu, které byly zveřejněny tento týden, dosáhl v březnu průměrně 984 unikátních IP denně (+ 19 % oproti předchozímu měsíci) a celkem 184 489 shlédnutých stránek za měsíc (+ 54 %). „Měšec je nyní nejrychleji rostoucím finančním serverem, také v dubnu podle průběžných výsledků počítáme s růstem návštěvnosti v řádu desítek procent,“ říká šéfredaktor Měšce Petr Zámečník.

Marek Antoš, ředitel společnosti Internet Info<, I>ho doplňuje: „Dobré zprávy jsou vždycky vítané, dvojnásob nás však potěšila skutečnost, že přišly obě naráz. Zároveň se totiž potvrdila jak kvalita našeho obsahu a poskytovaných informací, tak zájem čtenářů, kterým vděčíme za vysokou návštěvnost.“

Vedle růstu návštěvnosti se rozšiřuje také obsahová část Měšce. Nejnovějším přírůstkem jsou specializovaná „Témata Měšce“, která komplexně zpracovávají určité oblasti. V současné době jsou na Měšci témata o bydlení, financování studia, půjčkách a o spoření na stáří. Další tři nové budou zveřejněny v nejbližší době.

O serveru Měšec.cz

MĚŠEC.CZ je internetovým průvodcem světem osobních financí. Chce poskytovat čtenářům podrobné a přitom srozumitelné informace, které každý potřebuje při rozhodování, jak naložit se svými finančními prostředky. Čtenáři tu naleznou například informace o kurzovních lístcích, běžných, spořících a studentských účtech, termínovaných vkladech, vkladních knížkách, bankovních cenných papírech, elektronickém bankovnictví. Dalšími kapitolami jsou podílové fondy, akcie a dluhopisy, stavební spoření, družstevní záložny, platební karty, šeky, hypoteční a spotřební úvěry a cestovní pojištění.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je provozovatelem serverů Lupa, Měšec, Palmserver, Slunečnice, Hokejka a Burza.cz. Věnuje se rovněž konzultacím v oblasti internetového obsahu a poskytovatelů internetového připojení. Společnost má nyní deset interních pracovníků, řadu externích spolupracovníků a ke své činnost využívá dlouholetých zkušeností z prostředí českého Internetu. Její obrat v roce 2000 přesáhl 4 miliony korun, což představuje nárůst o 310 procent oproti předchozímu období.

Váš názor Další článek: Boj o první místo v on-line letenkách

Témata článku: Internet, Servery, Fina, Slunečnice, Cenná koruna, Fin, Dluhopisy, Finanční produkt, Dobrý test, Stavební spoření, DOS, Info, Mladý měsíc, Půjčka, Spoření, Dobrý výsledek, Patria


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu