Měšec.cz se dostal na špičku mezi finančními servery

Dva významné úspěchy tento týden zaznamenal Měšec.cz, který se zabývá osobními financemi.
Praha, 20. dubna 2001 – Dva významné úspěchy tento týden zaznamenal Měšec.cz, který se zabývá osobními financemi. Prvním z nich bylo vynikajicí umístění v testu finančních serverů, který provedla Mladá fronta DNES. Další úspěch přinesly zveřejněné výsledky iAuditu, podle kterých je Měšec.cz nejrychleji rostoucím finančním serverem u nás.

Podrobný test finančních serverů byl otištěn ve zvláštní příloze MFD (Peníze a Internet, 17.4.2001). V celkovém hodnocení získal Měšec 3. místo ze 14 hodnocených serverů a nechal za sebou i řadu renomovaných serverů, jako je například Patria Online, iHNed nebo AliaWeb. V některých kategoriích se přitom Měšec umístil dokonce na první příčce, je tak například nejpřehlednějších finančním serverem ze všech hodnocených. Podle testu také nabízí nejlepší informace pro ty zájemce o finanční produkty, kteří nepatří mezi odborníky, což přesně odpovídá jeho zaměření.

Přestože je Měšec.cz nejmladším finančním serverem u nás, dokázal si už získat velmi dobrou návštěvnosti a stále rychle roste. Podle nejnovějších výsledků iAuditu, které byly zveřejněny tento týden, dosáhl v březnu průměrně 984 unikátních IP denně (+ 19 % oproti předchozímu měsíci) a celkem 184 489 shlédnutých stránek za měsíc (+ 54 %). „Měšec je nyní nejrychleji rostoucím finančním serverem, také v dubnu podle průběžných výsledků počítáme s růstem návštěvnosti v řádu desítek procent,“ říká šéfredaktor Měšce Petr Zámečník.

Marek Antoš, ředitel společnosti Internet Info<, I>ho doplňuje: „Dobré zprávy jsou vždycky vítané, dvojnásob nás však potěšila skutečnost, že přišly obě naráz. Zároveň se totiž potvrdila jak kvalita našeho obsahu a poskytovaných informací, tak zájem čtenářů, kterým vděčíme za vysokou návštěvnost.“

Vedle růstu návštěvnosti se rozšiřuje také obsahová část Měšce. Nejnovějším přírůstkem jsou specializovaná „Témata Měšce“, která komplexně zpracovávají určité oblasti. V současné době jsou na Měšci témata o bydlení, financování studia, půjčkách a o spoření na stáří. Další tři nové budou zveřejněny v nejbližší době.

O serveru Měšec.cz

MĚŠEC.CZ je internetovým průvodcem světem osobních financí. Chce poskytovat čtenářům podrobné a přitom srozumitelné informace, které každý potřebuje při rozhodování, jak naložit se svými finančními prostředky. Čtenáři tu naleznou například informace o kurzovních lístcích, běžných, spořících a studentských účtech, termínovaných vkladech, vkladních knížkách, bankovních cenných papírech, elektronickém bankovnictví. Dalšími kapitolami jsou podílové fondy, akcie a dluhopisy, stavební spoření, družstevní záložny, platební karty, šeky, hypoteční a spotřební úvěry a cestovní pojištění.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je provozovatelem serverů Lupa, Měšec, Palmserver, Slunečnice, Hokejka a Burza.cz. Věnuje se rovněž konzultacím v oblasti internetového obsahu a poskytovatelů internetového připojení. Společnost má nyní deset interních pracovníků, řadu externích spolupracovníků a ke své činnost využívá dlouholetých zkušeností z prostředí českého Internetu. Její obrat v roce 2000 přesáhl 4 miliony korun, což představuje nárůst o 310 procent oproti předchozímu období.

Váš názor Další článek: Boj o první místo v on-line letenkách

Témata článku: Internet, Servery, Dobrý test, Fin, Slunečnice, Info, Fina, Patria, DOS, Půjčka, Spoření, Finanční produkt, Cenná koruna, Dluhopisy, Dobrý výsledek, Mladý měsíc, Stavební spoření


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky