Měšec.cz se dostal na špičku mezi finančními servery

Dva významné úspěchy tento týden zaznamenal Měšec.cz, který se zabývá osobními financemi.
Praha, 20. dubna 2001 – Dva významné úspěchy tento týden zaznamenal Měšec.cz, který se zabývá osobními financemi. Prvním z nich bylo vynikajicí umístění v testu finančních serverů, který provedla Mladá fronta DNES. Další úspěch přinesly zveřejněné výsledky iAuditu, podle kterých je Měšec.cz nejrychleji rostoucím finančním serverem u nás.

Podrobný test finančních serverů byl otištěn ve zvláštní příloze MFD (Peníze a Internet, 17.4.2001). V celkovém hodnocení získal Měšec 3. místo ze 14 hodnocených serverů a nechal za sebou i řadu renomovaných serverů, jako je například Patria Online, iHNed nebo AliaWeb. V některých kategoriích se přitom Měšec umístil dokonce na první příčce, je tak například nejpřehlednějších finančním serverem ze všech hodnocených. Podle testu také nabízí nejlepší informace pro ty zájemce o finanční produkty, kteří nepatří mezi odborníky, což přesně odpovídá jeho zaměření.

Přestože je Měšec.cz nejmladším finančním serverem u nás, dokázal si už získat velmi dobrou návštěvnosti a stále rychle roste. Podle nejnovějších výsledků iAuditu, které byly zveřejněny tento týden, dosáhl v březnu průměrně 984 unikátních IP denně (+ 19 % oproti předchozímu měsíci) a celkem 184 489 shlédnutých stránek za měsíc (+ 54 %). „Měšec je nyní nejrychleji rostoucím finančním serverem, také v dubnu podle průběžných výsledků počítáme s růstem návštěvnosti v řádu desítek procent,“ říká šéfredaktor Měšce Petr Zámečník.

Marek Antoš, ředitel společnosti Internet Info<, I>ho doplňuje: „Dobré zprávy jsou vždycky vítané, dvojnásob nás však potěšila skutečnost, že přišly obě naráz. Zároveň se totiž potvrdila jak kvalita našeho obsahu a poskytovaných informací, tak zájem čtenářů, kterým vděčíme za vysokou návštěvnost.“

Vedle růstu návštěvnosti se rozšiřuje také obsahová část Měšce. Nejnovějším přírůstkem jsou specializovaná „Témata Měšce“, která komplexně zpracovávají určité oblasti. V současné době jsou na Měšci témata o bydlení, financování studia, půjčkách a o spoření na stáří. Další tři nové budou zveřejněny v nejbližší době.

O serveru Měšec.cz

MĚŠEC.CZ je internetovým průvodcem světem osobních financí. Chce poskytovat čtenářům podrobné a přitom srozumitelné informace, které každý potřebuje při rozhodování, jak naložit se svými finančními prostředky. Čtenáři tu naleznou například informace o kurzovních lístcích, běžných, spořících a studentských účtech, termínovaných vkladech, vkladních knížkách, bankovních cenných papírech, elektronickém bankovnictví. Dalšími kapitolami jsou podílové fondy, akcie a dluhopisy, stavební spoření, družstevní záložny, platební karty, šeky, hypoteční a spotřební úvěry a cestovní pojištění.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je provozovatelem serverů Lupa, Měšec, Palmserver, Slunečnice, Hokejka a Burza.cz. Věnuje se rovněž konzultacím v oblasti internetového obsahu a poskytovatelů internetového připojení. Společnost má nyní deset interních pracovníků, řadu externích spolupracovníků a ke své činnost využívá dlouholetých zkušeností z prostředí českého Internetu. Její obrat v roce 2000 přesáhl 4 miliony korun, což představuje nárůst o 310 procent oproti předchozímu období.

Váš názor Další článek: Boj o první místo v on-line letenkách

Témata článku: Internet, Servery, Mladý měsíc, Dluhopisy, Slunečnice, Fina, Patria, Spoření, Info, DOS, Cenná koruna, Půjčka, Fin, Stavební spoření, Dobrý test, Dobrý výsledek, Finanční produkt


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu