Software | Automobily | Aktualizace

Mercedes svolává 1,3 milionu aut kvůli softwarové chybě. Jen u některých ji bude možné opravit na dálku

Mercedes v USA svolává do servisů 1,3 milionu vozidel z důvodu zjištěné chyby. To občas potká každou automobilku, ale v tomto případě se jedná jen o chybu softwaru. Je to ukázkový případ, proč automobilky budou postupně usilovat o to, aby jejich vozidla byla stále online. Třeba taková Tesla už s tím počítá a podobná chyba by pro tuto automobilku byla maličkost, kterou by vyřešila rychlá aktualizace softwaru na dálku. 

Také Mercedes už umí software na dálku aktualizovat, ale jen u vozidel, u kterých si majitelé platí službu Mercedes Me. A to je jen zlomek ze svolávaného množství aut. 

Chyba spočívá v tom, že zabudovaný bezpečnostní systém eCall, který odesílá zprávu záchranářům v případě nehody, může uvádět nepřesnou polohu vozidla. Ačkoli chyba zatím nezpůsobila žádný vážný incident, americký úřad pro bezpečnost silničního provozu vyzval automobilku k nápravě. 

Pro automobilku to znamená měsíc příprav. Svolávací akce započne 6. dubna a týká se přesně 1 292 258 automobilů prodaných v letech 2016-2021. Jedná se o různorodé modely od základní řady A až po luxusní řadu S. V autorizovaných servisech bude software zdarma aktualizován, automobily se službou Mercedes Me se aktualizují na dálku. Na evropském kontinentu zatím svolávací akce naplánovaná není. 

Diskuze (17) Další článek: Nvidia ještě nemá Arm jistý. Proti obchodu vystupují Qualcomm, Microsoft a Google

Témata článku: Software, USA, Automobily, Aktualizace, Mercedes, Dálka, Tesla, Automobilka, Chyba, Vozidlo, Softwarová chyba, Milión aut, DAL, Merced, Software na Heureka.czNový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Nvidia v Evropě potichu snížila ceny GeForce RTX 4090 a 4080
Karel Javůrek
GeForce RTX 4000Grafické kartyNvidia
Nvidia jde za hranice možností. Technologické pozadí kouzel skrytých za zkratkou DLSS 3.0

Nvidia jde za hranice možností. Technologické pozadí kouzel skrytých za zkratkou DLSS 3.0

S novou generací GeForce představila Nvidia další evoluci DLSS pro zvyšování výkonu. Umělá inteligence se naučila generovat rovnou celé snímky.

Adam Vágner
Nvidia
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Panelový Průzkumník ve Windows 11 už je dostupný pro všechny

Panelový Průzkumník ve Windows 11 už je dostupný pro všechny

**Dne 8. listopadu 2022 proběhlo tzv. záplatovací úterý, aktualizace opravují přes 80 slabých míst zabezpečení. **Windows 11 22H2 automaticky získají první balík přídavků v čele s panelovým Průzkumníkem. **Microsoft upozorňuje, že ukončení podpory Windows 10 21H1 klepe na dveře.

Petr Urban
Windows 11Windows UpdateWindows 10
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě