Méně centimetrů, více pixelů od Kodaku

Jak jsme již upozorňovali, připravte se smršť digitálních fotoaparátů: Letošní jaro ukáže, jak...
Jak jsme již upozorňovali, připravte se smršť digitálních fotoaparátů: Letošní jaro ukáže, jak vlastně mohou být levné digitální fotoaparáty s MegaPixel rozlišením (cca 1024x768 a větším). První vlaštovkou, která ovšem ještě jaro nedělá, je nový profesionální Kodak DCS 520 vyvinutý spolu s firmou Canon. Kodak zmenšil své tradiční protáhlé tvary do kompaktnější podoby, ale zvedl rozlišení na plné dva milióny pixelů. Do fotoaparátu přibyl i barevný LCD náhledový displej, dosud u profesionální řady nenasazený. Zůstaly ovšem zachovány i špičkové vlastnosti, citlivost 200-1600 ISO, 12 snímků v sérii s rychlostí 3,5 snímku za sekundu nebo zabudovaný PCMCIA disk. Kromě rozlišení je ovšem vysoká i cena, patnáct tisíc dolarů není pro každého, ale na šetření máte ještě měsíc, prodávat se bude až od března.

Nový standard pod názvem V.pcm umožní stahovat data z Internetu rychlostí 56 000 b/s a posílat data na Internet rychlostí 33 600 b/s. Nejedná se však zatím o standard oficiální, jakým je třeba V.34, nýbrž o standard předběžný, nicméně "závazný". K úplnému schválení potom už dojde v době nikoliv nedohledné. Jelikož jsou všechny dnešní modemy dávno vybaveny pamětí flash-ROM, i ti uživatelé, kteří již jeden ze dvou různých typů modemu zakoupili, snadno upgradují na V.pcm.

Váš názor Další článek: DirectX 6.0 na dohled

Témata článku: Kodak, Levné fotoaparáty digitální, Dnešní standard, Letošní jaro, Megapixel, Centimetr, Oficiální snímek, Předběžný název, Digitální fotoaparáty canon, Více

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší