Měď místo hliníku už příští rok!

Tajný trumf IBM, kterým je technologie s využitím měděné podkladové vrstvy místo hliníku, má být...
Tajný trumf IBM, kterým je technologie s využitím měděné podkladové vrstvy místo hliníku, má být komerčně dostupná již v třetím čtvrtletí roku 1998. Měděný podklad mnohem lépe vede a umožní tak další miniaturizaci i zrychlování čipů; spojenými silami tak výkonnost procesoru může stoupnout snad až o řád (o této technologii jsme již na Živě psali). Před nedávnem ale IBM teprve oznámila její objevení; je ale vidět, že firma je již hodně daleko v otázce komerční produkce. Navíc se IBM rozhodla pro její licencování – zájem už projevila např. společnost SGI. IBM má ale důvod ke spěchu; poté, co ukázala ostatním cestu tím, že tato technologie je schůdná, objevuje ihned řada napodobitelů. Motorola sama tvrdí, že je v otázce měděné "metalízy" také velmi daleko, a údajně hned několik dalších firem (Intel tam ale překvapivě není) je prý jen o krok za těmito dvěma společnostmi.

Faktem je, že Alpha procesory nabízejí velmi výhodný poměr cena výkon. Především díky několika málo prodejců tzv. OEM počítačů s Alpha procesory, které se od sestav nabízených dealery Digitalu výrazně liší cenou, mají však plnou podporu mateřské firmy.

Váš názor Další článek: Do hlubin duše AutoContu - rozhovor s obchodním ředitelem

Témata článku: Hliník, Komerční produkce, Měď, Mateřská firma, Alpha, Dealer


Určitě si přečtěte

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 44

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 146


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači