MechSoft.com uvádí MechSoft-PROFI for SolidWorks 99

Společnost MechSoft.com, Inc., uvedla 11. ledna 2000 na trh strojírenskou nadstavbu MechSoft-PROFI pro SolidWorks 99.
Společnost MechSoft.com, Inc., uvedla 11. ledna 2000 na trh strojírenskou nadstavbu MechSoft-PROFI pro SolidWorks 99. MechSoft-PROFI je celosvětově první aplikace, umožňující uživatelům pracovat se skupinami vzájemně provázaných výpočtů, standardních částí a uživatelem vytvořených modelů. V prostředí správce vazeb je možno navazovat a vyhodnocovat vazby a vztahy mezi objekty obecného grafického systému, které si mezi sebou dokážou inteligentně předávat informace. Pouhou změnou vlastností jedné komponenty tak vznikne zcela jiný strojírensky správný model sestavy.

Premiéra za velkou louží
Nadstavba MechSoft-PROFI pro SolidWorks 99 byla představena uživatelům a médiím na mezinárodní konferenci uživatelů SolidWorks World 2000 v New Orleans (12. – 15. ledna 2000). S předběžnou verzí produktu se mohli zájemci seznámit na 9. mezinárodním veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX-COMPUTER Brno 1999, kde nová generace produktů MechSoft-PROFI získala prestižní ocenění „Křišťálový disk ´99“. MechSoft-PROFI pro SolidWorks 99 je k dispozici v prostředí Windows NT v českém jazyce a v mezinárodní anglické verzi, připravuje se verze německá a japonská.

"MechSoft.com zavádí do strojírenského CADu čtvrtý rozměr – inteligenci! Jsme rádi, že můžeme uživatelům poskytnout technologii, která významně zlepšuje možnosti optimalizace návrhu a zkracuje dobu konstrukce výrobku,“ řekl Steve Vidal, prezident MechSoft.com. "Uživatelé CAD systémů tím dostávají k dispozici hodnotný nástroj, který potřebují k rychlému a snadnému zvýšení produktivity."

Klíčové vlastnosti
MechSoft-PROFI pro SolidWorks je integrované řešení obsahující nástroje, které pomáhají konstruktérovi zvýšit produktivitu a optimalizovat návrhy při vlastním konstrukčním procesu. MechSoft-PROFI pro SolidWorks obsahuje následující moduly:

Správce vazeb - Ústřední modul aplikace, který umožňuje práci s inteligentními strojírenskými objekty, jako je normalizovaná součást, uživatelem vytvořený model či objekt vzniklý na základě výpočtu. Jednoduchým způsobem (drag-and- drop) umožňuje vytvářet a editovat vzájemné vztahy mezi objekty, zobrazovat je v přehledném grafickém prostředí, nastavovat pořadí vyhodnocování vazeb a samozřejmě je i vyhodnocovat.

Výpočty - MechSoft-PROFI pro SolidWorks obsahuje více než padesát podrobných strojírenských výpočtů, od výpočtu převodu ozubením a výpočtu ložisek až k výpočtům hřídelí, vaček a nosníků. Výstupem výpočtů mohou být parametrické modely a veškeré spočítané objekty ve výkresu obsahují kompletní informaci o výpočtu, takže je možné kdykoliv později objekt měnit, přepočítat a navazovat funkční vazby mezi objekty.

Normalizované součásti - Databáze cca 1500 norem (ANSI, BS, ČSN, DIN, ISO, JIS, NF a STN) obsahující spojovací materiál, nýty, ložiska, profily, příruby, části tlakových nádob a další ve formě plně parametrických modelů. Normalizované součásti je možné snadno vkládat do modelu, měnit jejich rozměry, provazovat mezi sebou a s dalšími prvky, aniž by docházelo ke ztrátě vzájemných vazeb sestavy zařízení konstruovaného v prostředí SolidWorks.

MechSoft-PROFI pro SolidWorks nabízí také dobře známé funkce, jako je nastavení multinormového prostředí (podpora standardů ANSI, BS, ČSN, DIN, ISO, JIS, NF a STN) a síťová instalace s podporou plovoucích licencí.

Živě komentuje: Před několika lety udělali vývojáři CAD systémů krok od neparametrických modelářů k parametrickým. Tím přinesli uživateli možnost vracet se k modelům, měnit jejich parametry, modifikovat konstrukci zařízení. MechSoft-PROFI dělá další krok na této cestě – ve výkresu jsou nyní uloženy také informace o funkčních vztazích mezi součástmi, o výpočtech, o normalizovaných součástech a podobně. Je tedy možné měnit celou konstrukci na základě funkčních parametrů (otáčky, výkon, …), které následně díky výpočtům a vazbám ovlivní velké množství geometrických parametrů součástí a sestav. Portfolio produktů MechSoft–PROFI, které se stále více rozšiřuje, nabízí uživatelům různých systémů vhodnou strojírenskou aplikaci. Získané prestižní ocenění Křišťálový disk 99 je velice dobrou známkou a příslibem do budoucna.

Váš názor Další článek: Sonique: Opravdu hezký přehrávač "empétrojek"

Témata článku: Sestavy, Funkční pár, Získaný klíč, Prof, Nosník, Profi, Sol, Předběžný návrh, Standardní část, Dobrá produktivita, Přehledné prostředí, Solidworks, New Orleans, Klíčový parametr, Funkční parametr, Grafický objekt, SoučástŠéf ESA varuje: Musíme se postavit Muskovi a SpaceX, jinak bude o všem rozhodovat

Šéf ESA varuje: Musíme se postavit Muskovi a SpaceX, jinak bude o všem rozhodovat

** Evropská vesmírná agentura patří k lídrům průzkumu vesmíru ** Evropa ale nedokáže konkurovat inovačnímu tlaku z USA ** Nový šéf se obává, že Musk bude rozhodovat skoro o všem

Jakub Čížek
VesmírByznys
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10