MechSoft Profi 6.3 pro AutoCAD R14 je na trhu

Nejznámější česká nadstavba nad AutoCAD se dočkala nové verze a oživuje dřívější název "Profi".
Na Invexu se to ještě naostro nestihlo (pouze ohlášení), ale zhruba měsíc po něm ano – nejvýznamnější domácí CADovský vývojář Cadis a.s. uvedl na trh v druhé polovině listopadu nejnovější verzi strojírenské nadstavby MechSoft PROFI 6.3, určené pro AutoCAD R14. Program byl už ve verzi 6.2 určen pro Release 14, ale jednalo se spíše o „rychlou portaci“; verze 6.3 už daleko více využívá nových vlastností AutoCADu 14. Program je uváděn na trh simultánně v češtině a angličtině, záhy následují verze německá a japonská.

y produktů MechSoft v sobě zahrnuje dlouholeté zkušenosti společnosti CAdis z vývoje strojírenských nadstaveb pro produkty společnosti Autodesk. MechSoft PROFI 6.3 je uváděn na trh jako jeden z nových produktů, které byly ohlášeny na veletrhu INVEX Computer 1998.

MechSoft PROFI 6.3 je k dispozici pro prostředí Windows 95, Windows 98 a Windows NT. V současnosti je poskytován v českém jazyce a v mezinárodní anglické verzi. Následují verze německé a japonské.

Nejvýznamnější novinky verze jsou: databáze UniTools (cca 1500 normalizovaných součástí podle osmi národních norem), 2D FEM modul, správce vazeb vycházející k orgánového přístupu konstrukce výrobků, filtrování a vyhledávání součástí, vazby na externí databáze atd. Pro kreslení ve 2D je přidán inteligentní kurzor, je vyřešena viditelnost ve 2D a práce se „superhladinami“.

Živě komentuje: je zajímavé, že pro český trh se Cadis vrací k osvědčené značce Profi, kterou před nějakou dobou začal možná trošku nešťastně opouštět ve prospěch značky MechSoft. Profi totiž v angličtině nezní dobře (rozhodně není vnímán jako slangová zkratka pro „Professional“), proto byl zvolen MechSoft. Nicméně u nás doma je to pořád "„profík"“a je dobře, že firma toto označení neopouští.

K programu samotnému: Cadis je dnes, poté, co dříve konkurenční Genius byl pohlcen Autodeskem, světově největším nezávislým vývojářem strojírenských aplikací s celkovým počtem okolo 10 000 licencí svých programů. Firma rovněž – podle našeho názoru velmi správně – důsledně pokračuje v tom, aby její aplikace byly vytvořené „pro inženýry“, tj. s maximálním důrazem na skutečné zvyšování produktivity a usnadňování práce strojírenského projektanta a konstruktéra.

Váš názor Další článek: Jak zpřístupnit tisk z DOSového okna ve Windows 98?

Témata článku: Windows, Národní trh, Trh, Německá značka


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 60

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji