Mechanika Click! konečně mezi námi

Firma Iomega oznámila distribuci zatím omezeného množství mechanik Click! pro mobilní zařízení.
Firma Iomega oznámila distribuci zatím omezeného množství mechanik Click! pro mobilní zařízení. Tato externí mechanika byla navržena pro uchovávání dat z "malých" digitálních zařízení počínaje digitálními fotoaparáty, handheldy a notebooky konče. Nyní distribuované mechaniky jsou určeny pro digitální fotoaparáty. Na začátku příštího roku budou následovat provedení pro handheldy a notebooky.

Dnešní digitální fotoaparáty používají jako paměťové médium karty typu FLASH o kapacitě 4 MB. Mechanika o kapacitě 40 MB je tedy dobrou alternativou pro ukládání fotek z "plných" karet FLASH digitálních fotoaparátů. Hlavní výhodou je nepotřebnost počítače při stahování dat z foťáku. Mechanika Click! se dá totiž přímo připojit k fotografickému přístroji. Doma v klidu si pak můžete se svými "výtvory" pohrát. Click! jako by nahradil starý známý svitek negativu. Uvažuje se také o zabudování mechaniky přímo do fotografického přístroje. Firma AGFA oznámila výrobu takového přístroje na leden 99.

Cena mechaniky Click! byla určena na 249 USD. Paměťové médium k tomuto zařízení pak vyjde kolem 10 USD. Cena média je tedy zanedbatelná oproti koupi dalšího média typu FLASH karty.

Váš názor Další článek: Bleskem: USA zahájily druhou válku v Iráku

Témata článku: Notebooky, Svitek, Omezené množství, Omezená kapacita, Starý přístroj, Click, Digitální fotoaparáty, Starý typ

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů