Mechanika ASUS SCB-2408-D: obal na CD? ne, externí vypalovačka!

Pokud ke svému notebooku hledáte malou externí mechaniku pro čtení DVD, CD a zápis CD-RW, zkuste se podívat na novou kombo mechaniku od Asusu.
Kapitoly článku

Externí mechanika Asus SCB-2408-D je určena především majitelům malých přenosných počítačů, kteří jsou velmi citliví na každý gram při přenášení navíc a současně nemají (kvůli rozměrům) či nechtějí (kvůli ceně) v počítači integrovanou kombo mechaniku, tedy kombinaci DVD-ROM mechaniky s CD-RW vypalovačkou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Při srovnání s běžným obalem na CD vyniknou kompaktní rozměry mechaniky, velikostí standardní krabičku nijak zvlášť nepřesahuje.

Pidikrabička

Co se týče prostorových nároků, je mechanika Asusu skutečným střízlíkem. Tvarem i rozměry poměrně věrně připomíná obyčejný obal na cédéčko. Jediným rozměrem, kde tento standardizovaný rozměr přesahuje je výška. Odpovídá 1,5 obalu cédéčka, nebo chcete-li jedné normální a jedné tenké (slim) verze obalu. Mechanika je dodávána ve stříbrném provedení s mírným vroubkováním. Kryt je plastový, což sice snižuje odolnost, v balení ale dostanete i kožené pouzdro na mechaniku, takže to zas tolik nebolí. Mimo koženého krytu najdete v balení také USB a FireWire kabely, síťový adaptér, prázdné CD-R a CD-RW médium, DVD s přehrávačem PowerDVD pod značkou Asus a CD s ovladači včetně Nero Express.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kožený obal dobře ochrání mechaniku na cestách.

Konektory a tlačítka jsou rozmístěny s výjimkou jedné na všech stěnách mechaniky. Na horní straně jsou kombinovaná tlačítka Play/Next a Stop/Eject. Odklápění krytu je řízeno elektronicky, bez napájení jej tedy tímto tlačítkem neotevřete. Mechanická páčka pro nouzové otevření je na spodní straně mechaniky. To, co mnozí intuitivně pokládají za otevírání dvířek, je tlačítko zapnutí a vypnutí mechaniky, které je spolu se signalizační diodou na pravé straně mechaniky. Na zadní straně je pak konektor pro sluchátka, regulace hlasitosti a také konektory FireWire a USB. Konektor napájení je na levém boku. Osobně bych se přimlouval za přesunutí napájecího konektoru na stranu k datovým konektorům. Takto z mechaniky trčí konektory dvěma směry a přitom by místo na zadní straně bylo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kulaté tlačítko spustí přehrávání hudebního CD, trojúhelníček otevírá dvířka. * tlačítko na boku slouží k zapnutí mechaniky * připojit můžete normální sluchátka je tu i regulace hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

USB 2.0 a FireWire k dispozici, stačí si jen vybrat * hned za rohem je pak napájení. * pohled na celou zadní stranu mechaniky, napájecí konektor by se sem určitě vešel a nemusel by být na vedlejší straně.

Témata článku: Video, Windows, Asus, Konektor, Evropská zásuvka, Obal, CD, Nejvyšší zatížení, Firewire, Kulaté tlačítko, Mechanika, Rychlost, Zásuvka, Zadní strana, Parametr, Slim, Signalizační dioda, CD-R


Určitě si přečtěte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 36

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 140


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji