Mechanika ASUS SCB-2408-D: obal na CD? ne, externí vypalovačka!

Pokud ke svému notebooku hledáte malou externí mechaniku pro čtení DVD, CD a zápis CD-RW, zkuste se podívat na novou kombo mechaniku od Asusu.
Kapitoly článku

Externí mechanika Asus SCB-2408-D je určena především majitelům malých přenosných počítačů, kteří jsou velmi citliví na každý gram při přenášení navíc a současně nemají (kvůli rozměrům) či nechtějí (kvůli ceně) v počítači integrovanou kombo mechaniku, tedy kombinaci DVD-ROM mechaniky s CD-RW vypalovačkou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Při srovnání s běžným obalem na CD vyniknou kompaktní rozměry mechaniky, velikostí standardní krabičku nijak zvlášť nepřesahuje.

Pidikrabička

Co se týče prostorových nároků, je mechanika Asusu skutečným střízlíkem. Tvarem i rozměry poměrně věrně připomíná obyčejný obal na cédéčko. Jediným rozměrem, kde tento standardizovaný rozměr přesahuje je výška. Odpovídá 1,5 obalu cédéčka, nebo chcete-li jedné normální a jedné tenké (slim) verze obalu. Mechanika je dodávána ve stříbrném provedení s mírným vroubkováním. Kryt je plastový, což sice snižuje odolnost, v balení ale dostanete i kožené pouzdro na mechaniku, takže to zas tolik nebolí. Mimo koženého krytu najdete v balení také USB a FireWire kabely, síťový adaptér, prázdné CD-R a CD-RW médium, DVD s přehrávačem PowerDVD pod značkou Asus a CD s ovladači včetně Nero Express.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kožený obal dobře ochrání mechaniku na cestách.

Konektory a tlačítka jsou rozmístěny s výjimkou jedné na všech stěnách mechaniky. Na horní straně jsou kombinovaná tlačítka Play/Next a Stop/Eject. Odklápění krytu je řízeno elektronicky, bez napájení jej tedy tímto tlačítkem neotevřete. Mechanická páčka pro nouzové otevření je na spodní straně mechaniky. To, co mnozí intuitivně pokládají za otevírání dvířek, je tlačítko zapnutí a vypnutí mechaniky, které je spolu se signalizační diodou na pravé straně mechaniky. Na zadní straně je pak konektor pro sluchátka, regulace hlasitosti a také konektory FireWire a USB. Konektor napájení je na levém boku. Osobně bych se přimlouval za přesunutí napájecího konektoru na stranu k datovým konektorům. Takto z mechaniky trčí konektory dvěma směry a přitom by místo na zadní straně bylo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kulaté tlačítko spustí přehrávání hudebního CD, trojúhelníček otevírá dvířka. * tlačítko na boku slouží k zapnutí mechaniky * připojit můžete normální sluchátka je tu i regulace hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

USB 2.0 a FireWire k dispozici, stačí si jen vybrat * hned za rohem je pak napájení. * pohled na celou zadní stranu mechaniky, napájecí konektor by se sem určitě vešel a nemusel by být na vedlejší straně.

Témata článku: Video, Windows, Asus, CD, Slim, Konektor, Nejvyšší zatížení, CD-R, Firewire, Signalizační dioda, Zadní strana, Rychlost, Evropská zásuvka, Zásuvka, Obal, Parametr, Kulaté tlačítko

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost