Testy | Klávesnice

Mechanický high-end: Otestovali jsme herní klávesnice a zjistili, jaké v nich mohou být rozdíly

Nejen precizní mechanické spínače, ale i kvalitní zpracování s využitím kovu a dobře nastavitelné podsvícení patří k herním klávesnicím. Otestovali jsme šest high-endových modelů v cenovém rozpětí od dvou a půl tisíce až po necelých šest tisíc korun.

Mechanické klávesnice nejčastěji nesou označení herní, k čemuž vybízí i výrazné RGB podsvícení, nicméně svoje uplatnění najdou i v případě, že produkujete větší množství textu nebo třeba zdrojového kódu. Od těch levných membránových se liší především velmi jistým stiskem a možností volby z několika charakteristik spínačů, které jsou vyladěny jak pro herní, tak pracovní účely.

Zároveň už neplatí ani to, že mechanické spínače musí být hlučné – kromě typů s výrazným bodem sepnutí, kdy je hlučnost nezbytnou vlastností, jsou na trhu i tišší lineární spínače s hlučností běžných membránových.

Na mechaniku je spoleh

Vedle samotné funkčnosti je výhodou mechanických spínačů rovněž jejich standardizace, která výrazně pomáhá při výběru. Za průkopníka v oboru platí německá společnost Cherry, která na trh vypustila několik typů spínačů, jež se postupně staly předlohou pro několik čínských klonů a zároveň nápovědou pro větší výrobce ve vývoji vlastních spínačů.

Pokud tedy ve specifikacích klávesnice najdete informaci o spínačích Red, téměř jistě budou fungovat velmi podobně, ať už je vyrobilo samotné Cherry, nebo na nich najdete logo čínského Outemu nebo Kaihua. Všemožná měření ukazují, že tyto klony ve své funkčnosti za svým vzorem nijak nezaostávají a jejich charakteristika je prakticky totožná s Cherry.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Klávesnice, Články z Computeru, Logitech, SteelSeries, Razer, Podsvícení, Mmorpg, Kabel, RGB, Cherry MX Brown, Windows Hello, Cherry, Spínač, Enter, Stisk, Klávesa, CZC.cz, Aplikace, Philips Hue, Shift, Red


Určitě si přečtěte

Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 156

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5