Klávesnice | Lego | Stavebnice

Mechanickou klávesnici MelGeek Pixel si můžete vylepšit figurkami a kostičkami z Lega

V segmentu počítačových klávesnic je těžké přijít s něčím novým, čím daný produkt vybočí z řady více či méně podobných periferií. Značce MelGeek se přesto v minulosti povedlo zaujmout pozornost hned několika kousky s neotřelým designem, což je i případ aktuální novinky s názvem Pixel.

Jedná se o mechanickou klávesnici, jež láká na RGB osvětlení či možnost kabelového i bezdrátového připojení. Nejzásadnější je však v tomto případě design inspirovaný populární dánskou stavebnicí Lego. Díky tomu nabízí jedinečnou možnost přizpůsobení vzhledu pomocí kostiček a figurek.

Klávesnice MelGeek Pixel

Mechanické klávesnice jsou poměrně často uživatelsky přizpůsobitelné. Většina z nich je navržena tak, aby majitelům dovolovala výměnu kláves, úpravu osvětlení pod klávesami či dokonce výměnu mechanických spínačů, jež těmto klávesnicím propůjčují jedinečný zvuk a pocit při psaní.

Upravování mechanické klávesnice se však může prodražit s ohledem na to, kolik kláves a dílů hodláte vyměnit. Pixel představuje potenciálně levnější způsob, jak upravit klávesnici tak, aby vypadala podle vašich představ. Tedy za předpokladu, že máte k dispozici dostatečnou zásobu kostiček Lega.

Přestože má klávesnice Pixel kvůli chybějícímu numerickému bloku kompaktnější prostor pro klávesy, není ani zdaleka malá. Na jejích okrajích je totiž poměrně robustní rámeček pokrytý mřížkou výstupků kompatibilních se stavebnicí Lego. Na nich lze vytvářet vzory složené z hladkých kostiček, postaviček nebo dokonce 3D struktury, jako jsou například držáky na tužky.

Další možnosti přizpůsobení

Také LED indikátory jsou pokryty průhlednými kostičkami, takže je lze doplnit dalšími průhlednými dílky Lega. Totéž platí pro všechny klávesy ve tvaru kostiček. Budoucí majitelé mohou odebrat kryty a nahradit klávesy dílky Lega jiné barvy.

Vyměnitelné jsou i samotné spínače, takže můžete odmontovat ty stávající a nainstalovat takové, které budou více vyhovovat vašemu způsobu psaní. V tuto chvíli bohužel není ze specifikací zřejmé, s jakým typem spínačů je klávesnice dodávána.


Nejoblíbenější klávesnice

CZC Chimera CZCGK400K CZC Chimera CZCGK400K
nabízí 2 obchody za ceny od 499 Kč
Porovnat ceny
Rapture Cadet K-498 RPT-GEKC05RB Rapture Cadet K-498 RPT-GEKC05RB
nabízí 2 obchody za ceny od 195 Kč
Porovnat ceny
Rapture ALPHA Kailh Blue RPT-GMKFA21B Rapture ALPHA Kailh Blue RPT-GMKFA21B
nabízí 2 obchody za ceny od 635 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené klávesnice


Nutno podotknout, že klávesnice MelGeek Pixel není oficiálním produktem společnosti Lego, ale od doby, kdy v roce 1978 vypršely patenty na design do sebe zapadajících kostek, mohou i jiné firmy vyrábět kompatibilní, byť neoficiální produkty.

Klávesnice MelGeek Pixel zatím není v prodeji, ale můžete si ji rezervovat na webu výrobce za zvýhodněnou cenu 199 dolarů (cca 4 870 Kč). Podmínkou je zaplacení rezervačního poplatku ve výši jednoho dolaru. Po zahájení prodejů bude nabízena za 269 dolarů (tj. cca 6 590 Kč).

Diskuze (5) Další článek: Zkroťte e-mail na desktopu. Návod, jak omezit počet stahovaných zpráv

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , ,