McAfee nabízí ve svých řešeních detekci phishingu

Společnost McAfee ohlásila vylepšení svých produktů McAfee SpamKiller pro mail servery, McAfee SpamKiller pro SecurityShield a McAfee Managed Mail Protection.

Produkty nyní obsahují novou množinu pravidel, umožňující údajnou 99ti procentní přesnost při odhalování nových či známých phishingových útoků. Produkt SpamKiller tak kromě ochrany proti nevyžádané poště – spamu - nabízí i ochranu v problematice phishingu.

Tajemné slovíčko phishing označuje šíření e-mailů, jejichž zpáteční adresa, odkazy i grafická úprava mají vyvolat dojem, že pocházejí z legitimního zdroje, avšak přitom se pokoušejí vylákat soukromé finanční informace, jako jsou například hesla k účtům nebo bezpečnostní PINy kreditních karet.

Podle statistických údajů společnosti Anti-Phishing Working Group bylo jen za leden 2004 bylo nahlášeno 176 nových unikátních phishingových útoků. Do června 2004 toto číslo rychle narostlo až na 1422 unikátních phishingových útoků.  Z phishingu se tak v poslední době začíná stávat celosvětově velmi vážný problém, který zatím nejeví známky ústupu.

Zdroj: McAfee

Váš názor Další článek: Hromadná chyba webových prohlížečů umožňuje podvrhnout obsah

Témata článku: Phishing, McAfee, NAB, Vážný problém, Nový zdroj, Řešení, Nové pravidlo, Working, Grafická úprava, Legitimní zdroj, Nový účet


Určitě si přečtěte

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

** Evropská komise přijala legislativní návrh na zrušení střídaní času ** Možná tak v březnu 2019 přesuneme ručičky hodinek naposledy ** Od toho okamžiku bude permanentně platit letní čas

Karel Kilián | 96

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 81

Pojďme programovat elektroniku: Jak vlastně funguje akcelerometr a gyroskop nejen ve vašem telefonu

Pojďme programovat elektroniku: Jak vlastně funguje akcelerometr a gyroskop nejen ve vašem telefonu

** Každý současný vybavený mobil má akcelerometr a gyroskop ** Jenže co každé z těchto čidel vlastně dělá a jak vypadá? ** Dnes si to vysvětlíme a do hry zapojíme i Airbus A380 a Arduino

Jakub Čížek | 11


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání