McAfee nabízí ve svých řešeních detekci phishingu

Společnost McAfee ohlásila vylepšení svých produktů McAfee SpamKiller pro mail servery, McAfee SpamKiller pro SecurityShield a McAfee Managed Mail Protection.

Produkty nyní obsahují novou množinu pravidel, umožňující údajnou 99ti procentní přesnost při odhalování nových či známých phishingových útoků. Produkt SpamKiller tak kromě ochrany proti nevyžádané poště – spamu - nabízí i ochranu v problematice phishingu.

Tajemné slovíčko phishing označuje šíření e-mailů, jejichž zpáteční adresa, odkazy i grafická úprava mají vyvolat dojem, že pocházejí z legitimního zdroje, avšak přitom se pokoušejí vylákat soukromé finanční informace, jako jsou například hesla k účtům nebo bezpečnostní PINy kreditních karet.

Podle statistických údajů společnosti Anti-Phishing Working Group bylo jen za leden 2004 bylo nahlášeno 176 nových unikátních phishingových útoků. Do června 2004 toto číslo rychle narostlo až na 1422 unikátních phishingových útoků.  Z phishingu se tak v poslední době začíná stávat celosvětově velmi vážný problém, který zatím nejeví známky ústupu.

Zdroj: McAfee

Témata článku: McAfee, Phishing, Grafická úprava, Nový účet, Working, Nové pravidlo, Řešení, Vážný problém, Nový zdroj

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu