McAfee nabízí ve svých řešeních detekci phishingu

Společnost McAfee ohlásila vylepšení svých produktů McAfee SpamKiller pro mail servery, McAfee SpamKiller pro SecurityShield a McAfee Managed Mail Protection.

Produkty nyní obsahují novou množinu pravidel, umožňující údajnou 99ti procentní přesnost při odhalování nových či známých phishingových útoků. Produkt SpamKiller tak kromě ochrany proti nevyžádané poště – spamu - nabízí i ochranu v problematice phishingu.

Tajemné slovíčko phishing označuje šíření e-mailů, jejichž zpáteční adresa, odkazy i grafická úprava mají vyvolat dojem, že pocházejí z legitimního zdroje, avšak přitom se pokoušejí vylákat soukromé finanční informace, jako jsou například hesla k účtům nebo bezpečnostní PINy kreditních karet.

Podle statistických údajů společnosti Anti-Phishing Working Group bylo jen za leden 2004 bylo nahlášeno 176 nových unikátních phishingových útoků. Do června 2004 toto číslo rychle narostlo až na 1422 unikátních phishingových útoků.  Z phishingu se tak v poslední době začíná stávat celosvětově velmi vážný problém, který zatím nejeví známky ústupu.

Zdroj: McAfee

Váš názor Další článek: Hromadná chyba webových prohlížečů umožňuje podvrhnout obsah

Témata článku: McAfee, Phishing, Nový zdroj, Vážný problém, Grafická úprava, Working, Legitimní zdroj, Řešení, Nové pravidlo, Nový účet

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů