Banka

mBank má nové internetové bankovnictví. Budí spíš rozpaky

Před měsícem avizovaná změna internetového bankovnictví od mBank je už online. Od 1. června je nové IB dostupné všem klientům. Co se změnilo?

Grafika zůstává, jen je vše ještě větší a bělejší. Web je nově responzivní, takže se přizpůsobí i tabletům a mobilům. Nová hlavní stránka ukazuje přehled smluvených produktů, zůstatky a historii plateb.

Od základů překopaná je logika ovládání. Všechny důležité odkazy se teď schovávají v nabídkách vyskakovacího hlavního menu. Podle mBank se lidé ke všem funkcím dostanou jen na dvě kliknutí.

Velkým posunem vpřed je ale historie transakcí. Má totiž vyhledávač s našeptávačem a hodně filtrů, což pomůže v orientaci i vyhledávání odchozích a příchozích plateb. Podle ikonky pak půjde poznat, jestli šlo o platbu kartou, nebo převod z účtu.

Banka na jednom místě sdruží všechny typy spoření, tedy termínované mVklady, klasický spořicí účet eMax Plus i mSpoření, které z každé platby pošle část (pevná částka, procento z platby nebo zaokrouhlení částky) do zvláštního „prasátka“. mBank rovněž ukáže souhrnný zůstatek na všech účtech.

Mezi drobnosti pak patří tlačítko pro otevření chatu s operátorem, které se zobrazuje na všech stránkách. V nastavení je pak nově možné změnit adresu nebo příjmení.

Podle facebookové stránky mBank si však uživatelé novinek příliš necení. Kritizují mj. nepřehlednost, což je věc, kterou měl právě tento redesign vyřešit.

Vylepšenou verzi internetového bankovnictví jsme předem procházeli s klienty a testovali na reálných uživatelích. Jejich reakce byly vesměs pozitivní. Tak jako u každé změny se s novým prostředím člověk musí sžít. Nicméně následně oceňovali, že je práce s vylepšeným internetovým bankovnictvím rychlejší, protože vše podstatné je buď vidět na první pohled nebo se k tomu lze dostat pár kliky, na každé stránce je možnost chatu s reálným bankéřem a také si lze úvodní stránku přizpůsobit podle vlastních potřeb. Veškerých připomínek, které jsme k novému vzhledu bankovnictví dostali, si vážíme, detailně je sledujeme a s řadou konkrétních podnětů i dále pracujeme,“ uvádí v reakci na kritiku mBank.

Diskuze (57) Další článek: Týden Živě: Dešifrovali jsme evropský Covid pas a podívali se na vaše správce souborů

Témata článku: Software, Historie, Web, Banka, Avízo, Platba, Účet, Tablety, Transakce, BankID, Rozpaky, Vyhledávač, MBank, Internetové bankovnictví, Software na Heureka.cz15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

** Síla DDoS začíná růst exponenciálně a také jejich počty ** Naše internetové štíty je ale zatím dokážou zastavit ** Nejvíce práce má Cloudflare, Google a Microsoft

Jakub Čížek
DDoSInternet
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft