Banka

mBank má nové internetové bankovnictví. Budí spíš rozpaky

Před měsícem avizovaná změna internetového bankovnictví od mBank je už online. Od 1. června je nové IB dostupné všem klientům. Co se změnilo?

Grafika zůstává, jen je vše ještě větší a bělejší. Web je nově responzivní, takže se přizpůsobí i tabletům a mobilům. Nová hlavní stránka ukazuje přehled smluvených produktů, zůstatky a historii plateb.

Od základů překopaná je logika ovládání. Všechny důležité odkazy se teď schovávají v nabídkách vyskakovacího hlavního menu. Podle mBank se lidé ke všem funkcím dostanou jen na dvě kliknutí.

Velkým posunem vpřed je ale historie transakcí. Má totiž vyhledávač s našeptávačem a hodně filtrů, což pomůže v orientaci i vyhledávání odchozích a příchozích plateb. Podle ikonky pak půjde poznat, jestli šlo o platbu kartou, nebo převod z účtu.

Banka na jednom místě sdruží všechny typy spoření, tedy termínované mVklady, klasický spořicí účet eMax Plus i mSpoření, které z každé platby pošle část (pevná částka, procento z platby nebo zaokrouhlení částky) do zvláštního „prasátka“. mBank rovněž ukáže souhrnný zůstatek na všech účtech.

Mezi drobnosti pak patří tlačítko pro otevření chatu s operátorem, které se zobrazuje na všech stránkách. V nastavení je pak nově možné změnit adresu nebo příjmení.

Podle facebookové stránky mBank si však uživatelé novinek příliš necení. Kritizují mj. nepřehlednost, což je věc, kterou měl právě tento redesign vyřešit.

Diskuze (49) Další článek: Týden Živě: Dešifrovali jsme evropský Covid pas a podívali se na vaše správce souborů

Témata článku: Software, Historie, Web, Banka, Tablety, Rozpaky, Platba, Vyhledávač, Transakce, Účet, Internetové bankovnictví, MBank16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

** Internet se roky bavil umělé rozčtverečkovanými místy v mapách ** Postupně jich ale ubývá, nebo se jedná o běžné chyby ** Výjimkou je Evropa. Tady čtverečkujeme až až

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Konec laciných cetek z AliExpressu: Jak budeme od letních prázdnin nakupovat ze zahraničí

Konec laciných cetek z AliExpressu: Jak budeme od letních prázdnin nakupovat ze zahraničí

** Od prázdnin skončí osvobození od DPH u laciných zásilek ** Postihne to AliExpress i další tržiště mimo EU ** Jak bude asi vypadat nakupování v praxi?

Jakub Čížek
DaněE-shopyAliExpress
Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

** Nahrávat dění lze snadno a kvalitně i zdarma ** Některé programy zvládnou i streaming na videoservery ** U placených se dočkáte nadstandardních funkcí

Vladislav Kluska
Nejlepší programySoftware
Apple zahájil WWDC. Na keynote ukázal haldu novinek
Filip KůželMartin Miksa
Apple keynoteWWDC
Tohle bude velké. Microsoft za tři týdny ukáže novou verzi Windows
Lukáš Václavík
Windows 10Operační systémyMicrosoft
Sčítání lidu, domů a bytů 2021 proběhne online. Podívejte se, jak to bude vypadat

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 proběhne online. Podívejte se, jak to bude vypadat

** 27. března vypukne další velké sčítání Česka ** Ze zákona je povinné, proběhne ale na webu i v mobilní aplikaci ** Podívejte se krok za krokem na otázky

Jakub Čížek
ČeskoStatistiky