Maxxtro Combo Pro - joystick a gamepad v jednom

Jistě víte, že joystick je páka s tlačítky umožňující pohyby do stran, čímž se ovládá pohyb ve hře. Dnešní joysticky však mají spoustu funkcí navíc, jimiž usnadňují hraní různých typů her.
Jistě víte, že joystick je páka s tlačítky umožňující pohyby do stran, čímž se ovládá pohyb ve hře. Dnešní joysticky však mají spoustu funkcí navíc, jimiž usnadňují hraní různých typů her.

Gamepad nebo joystick?
Obvykle si koupíte jen jeden typ ukazovacího zařízení, i když by se vám jich hodilo víc. Většinou to vyhraje joystick, který je univerzálnější. Kombinovaný joystick Combo Pro ale nabízí něco víc – skládá se jak z kvalitního joysticku, tak z gamepadu.

Digitální joystick umožňuje plynulý pohyb do všech stran s velkým rozsahem. Má čtyři základní tlačítka, ale navíc ještě také dvě tlačítka pro ovládání třetí osy (pro plný pohyb páky stačí dvě osy), která se dá využít třeba u automobilu jako ovladač plynu. A pro fandy leteckých her je na vrcholku páky ještě klobouček umožňující pohyb do osmi směrů jedním prstem. Je to vhodné jak pro zaměřování nepřátelských letadel, tak se to hodí pro otáčení hlavy (a tím i pohledu) ve střílečkách.

Gamepad má ovládání směru na levé ruce, na pravé ruce jsou čtyři tlačítka. Na spodní straně jsou ještě pro intuitivnější použití větší tlačítka 1 a 2 (takže funkčních tlačítek jsou 4, jen první 2 se dají ovládat za dvou míst).

Malý háček
Po pár větách chvály je na řadě i pár slov kritiky. Tento joystick je docela levný a nabízí nebývale mnoho možností, takže podle Murphyho zákonů musí být někde háček. Ten největší je nemožnost používat obě zařízení současně. Šňůra vede totiž jen do gamepadu, který se zasune do joysticku a tím se spojí jejich konektory. Když jsou obě zařízení zasunuta v sobě, funguje joystick. To mi vadilo nejvíce, protože když už si někdo koupí dvě zařízení, ač v jednom, určitě by je rád používal současně – každý vám potvrdí, že nejlepší hry se hrají ve více hráčích, i když mnohem lepší je hrát je po síti.

A druhá věc, která může něco naznačit o podpoře výrobce, je neexistence ovladačů. Možná existují, ale s joystickem se rozhodně nedodávají. K němu je přiložen jen malý skládaný papír, sice český, ale velmi obecný. Rozhodně se tam nedozvíte, co dělat, když při prvním spuštění zapojíte jen gamepad a později chcete rozchodit i joystick. Přitom stačí jen odebrat ovladač, vypnout počítač, zapojit celý komplet, zapnout a přidat joystick v Ovládacích panelech. A to nemluvím o tom, že si ho musíte sami nakonfigurovat a správně zvolit jeho typ. U zařízení PnP bych opravdu očekával, že toto zvládne samo.

Kombinovaný joystick a gamepad
Maxxtro Combo Pro
Zdroj: Lama Plus, spol. s r. o.
Telefon: 069–63 23 200
Cena: 1 125 Kč bez DPH
Záruka: 6 měsíců

Zdroj: Computer

Váš názor Další článek: Mattel kupuje výrobce her: nová éra?

Témata článku: Lama, Jed, Combo, Levá ruka, GAM, Max, Malá hra, Joystick, Gamepad, Gamepady, Joy, Velký háček


Určitě si přečtěte

Loopwheels znovu vymyslelo kolo. Místo drátů má v ráfcích kompozitové pružiny, které vylepší komfort jízdy

Loopwheels znovu vymyslelo kolo. Místo drátů má v ráfcích kompozitové pružiny, které vylepší komfort jízdy

** Proč vymýšlet kolo? Protože ho lze vymyslet lépe! ** Kola Loopwheels nabízejí integrované odpružení ** Cílem je poskytnout pohodlnější a klidnější jízdu

Karel Kilián | 14

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku