SSD | Western Digital

Maximální rychlost přes 7000 MB/s, to je nové SSD WD_Black SN850

Western Digital za chvíli i u nás začne prodávat nové SSD určené pro sběrnici PCIe 4.0. WD_Black SN850 logicky navazuje na loňský WD_Black SN750 (pro PCIe 3.0), ale oproti němu výrazně zvyšuje rychlosti.

Novinku brzy otestujeme, ale i během prezentace přes Zoom jsme mohli vidět ukázku vysokých rychlostí. WD udává rychlost 7000 MB/s pro čtení a 5000 MB/s pro zápis a Crystal Disk Mark tyto rychlosti opravdu ukázal. Western Digital používá svůj vlastní řadič a nespecifikovaný objem vyrovnávací SLC cache. Jiné benchmarky přitom dokáží odhalit i právě okamžik zaplnění rychlé vyrovnávací paměti.

Klepněte pro větší obrázek
Test SN850 v Crystal Disk Mark

Disk se začne u nás prodávat v listopadu, předběžné ceny ukazují na 6 600 Kč za 1 TB, což není nějak výrazně jiná částka ve srovnání s PCIe 4.0 disky, SN850 ale slibuje výrazně vyšší rychlosti. Disky pro PCIe 4.0 kromě sestav s novými Ryzeny zamíří i do Playstationu 5, tam ale Sony ještě nevydala seznam kompatibilních disků. WD zatím nemůže říci, zda na tom seznamu je, čeká na Sony, ale se Sony prý úzce spolupracuje a popravdě není důvod, aby tak rychlé SSD nový PlayStation nepodporoval.

Klepněte pro větší obrázek

První kusy se na trhu budou prodávat jako běžné SSD bez chladiče, v prvním čtvrtletí 2021 přibude i verze s pasivním chladičem. Ten navíc dostane i nastavitelnou RGB diodu pro herní osvětlení.

Klepněte pro větší obrázek
Verze s přídavným chladičem se začne prodávat v Q1 příštího roku

Pokud vás láká tak vysoká rychlost, ale nemáte PCIe 4.0, WD vám rád prodá samostatnou rozšiřující kartu AN1500 také s programovatelným RGB osvětlením. Tu zapojíte do běžného slotu PCIe 3.0 x8 a dosáhnete rychlosti až 6500 MB/s pro čtení a 4100 MB/s pro zápis. Pod masivním chladičem se schovává dvojice NVMe disků v RAID 0 zapojení pro vysokou rychlost. Disky jsou uvnitř pevně zabudované a nelze je pak vyměnit třeba za větší. Nabízí se kapacita od 1 do 4 TB, přičemž u WD stojí 1TB verze v přepočtu 7,4 tisíce Kč.

Klepněte pro větší obrázek
WD_Black AN1500 pro rychlé SSD na sběrnici PCIe 3.0 x8
Diskuze (11) Další článek: Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Témata článku: Hardware, SSD, Sony, Playstation, Pevné disky, Western Digital, Raid, Chladič, Sběrnice, Ryzen, Vysoká rychlost, Crystal disk Mark, Maximální rychlost, Digital, RGB, Pevné disky interní na Heureka.czNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

Nad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

** Před pár lety byl 3,5mm konektor nepsaným základem každého telefonu ** Od premiéry iPhonu 7 to však jde s jackem strmě z kopce ** U drahých telefonů chybí úplně a začíná mizet i z modelů střední třídy

Martin Chroust
Střední třída3,5mm jack
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10