Matrix Revolutions, Schindlerův seznam S.E., Hlasy umlčených, Amarcord (Novinky na DVD)

Dubnové novinky na DVD: Matrix Revolutions, Schindlerův seznam S.E., Hlasy umlčených, Amarcord, S.W.A.T., Božský Bruce, Star Trek Hluboký vesmír 9 a další včetně hudebního DVD od skupiny Korn.

Matrix Revolutions (2 DVD)

Klepněte pro větší obrázekSvět lidí se potácí na pokraji zkázy, ale stále ještě zbývá poslední naděje - Neo…

V závěrečném dílu trilogie Matrix se jeho hlavní hrdinové ocitají v rozhodující bitvě se Stroji jen krůček od konečného vítězství nebo vyhlazení. Pro Nea to znamená vydat se tam, kam se člověk dosud neodvážil - přímo do srdce Města Strojů a podstoupit rozhodující měření sil s podstatně silnějším odpadlickým programem Smithem. K Zionu se blíží armáda strojů a vše směřuje k závěrečné krvavé bitvě. Neo má navíc problém se svojí jedinečností. Není to však jenom manipulace? A jak rozlišit lidskost od pouhé iluze? Dokáží obyvatelé Zionu čelit přesile, aby Neo mohl nasadit všechny své síly a pomohl ukončit válku? Začíná akčnější a napínavější příběh, než oba dva předešlé …

Disk 1: Film Matrix Revolutions

Disk 2: Ovládnutí Revoluce

Pohled do zákulísí natáčení závěrečné kapitoly trilogie Matrix, kde vznikal film včetně části „Neova skutečnost“: vývoj efektu bullet- time.

Těžiště Revoluce
Neuvěřitelný arzenál speciálních efektů. Nahlédnutí do tajů vzniku nestvůr a prostředí třetího dílu s mimořádnou počítačovou grafikou.

Super Boj
Rozhodující boj mezi Neem a Smithem v synchronizovaném trojím videozáznamu, ve kterém probíhají současně: bodový scénář, záběry z natáčení a konečná scéna.

Hráč Budoucnosti: Matrix Online
Úvod k impozantní hře pro mnoho hráčů Matrix Online, kterou vytvořili bratři Wachowski.

Před Revolucí
3D časová osa příběhu Matrix

Vývoj 3D
Přechod do různých úrovní Matrixu s ukázkami umělecké koncepce, storyboardy (bodových scénářů), previzualizace a realizace několika prvků ve filmu Matrix Revolutions.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení

Klepněte pro větší obrázekPatří k nejlepším z nejlepších. Jsou elitou mezi strážci zákona. Nyní je čeká nejtěžší mise.

Příslušník jednotky S.W.A.T. Jim Street (Colin Farrell) spolu se svým partnerem Brianem Gamblem (Jeremy Renner) učiní během záchrany rukojmích z přepadené banky sporné rozhodnutí, díky kterému je následně donucen elitní policejní tým opustit. Gamble je vývojem situace znechucen a odchází od policie, Street se s ponížením vyrovná, přijme nové pracovní místo a doufá, že jednoho dne dostane šanci se do jednotky rychlého nasazení znovu dostat.

Jeho sen se mu plní krátce poté, co je velitel Dan „Hondo“ Harrelson (Samuel L. Jackson) pověřen úkolem najít a vycvičit pět prvotřídních policistů, ze kterých se stane nová jednotka S.W.A.T. Streetovými novými kolegy jsou Deacon „Deke“ Kaye (James Todd Smith – LL Cool J), Chris Sanchez (Michelle Rodriguez), Michael Boxer (Brian Van Holt) a T.J. McCabe (Josh Charles).

Ihned po zakončení několikatýdenního náročného výcviku čeká nový tým první ostrá akce – drogový boss Alex Montel (Olivier Martinez) otevřeně prohlásí, že zaplatí 100 milionů dolarů člověku, kterému se podaří jej osvobodit z policejní vazby. Zdánlivě rutinní transport vězně se tak změní v nebezpečnou akci, během níž čeká jednotku rychlého nasazení konfrontace se skupinou nemilosrdných a dobře vyzbrojených žoldáků.

 • S.W.A.T., 117 min., USA, 2003
 • Režie: Clark Johnson
 • Hrají: Samuel L. Jackson; Michelle Rodriguez; Colin Farrel; Olivier Martinez
 • Žánr: Akční
 • Obraz: 1.33:1
 • Zvuk: Dolby Digital 5.1:anglicky, Dolby Digital 5.1:česky
 • Titulky: česky, anglicky
 • Bonusy: Komentář režiséra a herců, vynechané scény, záběry z natáčení, natáčení přestřelky, S.W.A.T. - TV seriá, filmografie, film o filmu, kinotrailer
 • Běžná cena: 899 Kč
 • Cena na Vltavě: 764 Kč
 • Cena na DVDexpress.cz: 809,- Kč

Schindlerův seznam S.E. (2 DVD)

Klepněte pro větší obrázekKdo zachrání jeden život, zachrání celý svět. SEZNAM je život. !

Steven Spielberg natočil film nejen o Židech a jejich utrpení. Schindlerův seznam je hluboce šokující, nemilosrdné drama o noční můře holocaustu. Celý je založený na skutečných událostech. Výkony herců zdůrazňují dokumentární autentičnost tohoto mistrovského díla a také to, že celý film je černobílý. Barva je užívána zřídka, ale zato velmi efektně.

Film začíná v září 1939 v polském Krakově, kde je židovská obec vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje Oskar Schindler, nacistický obchodník, který by rád získal od židovských předáků finance na vybudování továrny. Uzavírá dohodu s Izákem Sternem, který mu má jako účetní vést všechny finanční záležitosti. Ze strany židovských investorů není ale prozatím zájem.

Březen 1941. Krakovská židovská komunita je přesunuta do ghetta, kde nemají peníze žádnou váhu. Několik židovských předáků se rozhodne investovat do Schindlerovy továrny na výrobu nádobí. Jako dělníci jsou najati Židé (jsou levnější než Poláci) a největším odběratelem je německá armáda.

Březen 1943. Ghetto je zlikvidováno, V této době se Schindler spřátelí s nacistou Amonem Goethem a své známosti začne využívat k záchraně mužů, žen a dětí před jistou smrtí. Spolu s Izákem Sternem dají dohromady seznam 1100 jmen. Tito "dělníci" jsou přesunuti do zbrojní továrny na Moravu. Během přesunu dojde k chybě a vlak s ženami a dětmi je poslán do tábora k likvidaci. Bez ohledu na hrozící nebezpečí se Schindler vydává do tábora, aby své židy zachránil. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění ...

Ocenění:

Film získal: 7 Oscarů - včetně Nejlepší film 1994, USA; 6 cen BAFTA Film Awards - (6 nominací); Velká Británie; 1 nominace na César Awards, Francie. 2 Zlaté Glóby (Golden Globes) - (3 nominace), USA a mnoho dalších cen a ocenění.

Hlasy umlčených

Klepněte pro větší obrázekProdukce Stevena Spielberga a nadace Survivors of the Shoah Visual History Foundation pro Vás připravili "HLASY UMLČENÝCH". Seriál pěti filmů o lidské odvaze, hrdinství a triumfu nad zvěrstvy Druhé světové války.

Disk č. 1.:

1. NĚKTEŘÍ PŘEŽILI. Luis Puenzo natočil španělsky mluvené výpovědi přímých svědků Holocaustu, kteří nyní žijí v Argentině a Uruguayi a prostříhal je s archivními i současnými záběry. Pokusil se nalézt paralelu mezi Nacismem a nejtemnějšími kapitolami Argentinské historie. (55 min.)

2. OČI HOLOCAUSTU. Janos Szasz, jehož otec byl jedním z těch, kteří Holocaust přežili, natočil maďarský dokument, svědectví lidí, jež Holocaust zažili jako děti. (57 min.)

3. DĚTI Z HLUBIN. Pavel Čuchraj - ruský dokument pojednává o zkušenostech přímých svědků Holocaustu. O odporu, zradě, záchraně a touze pomstít se. (55 min.)

Disk č. 2.:

4. PAMATUJ SI. Andrzej Wajda režíroval polský dokument o osudech čtyř lidí, kteří přežili Holocaust. Jejich polští sousedé jim buď pomohli, nebo je udali. (57 min.)

5. Vojtěch Jasný natočil český dokument o Terezínu. Odhalil ponurou historii tohoto modelového ghetta, které nacisti zřídili, aby svět uvěřil, že se židům vlastně neděje nic zlého. (55 min.)

 • Hlasy umlčených, 279 min., neurčeno, 2004
 • Režie: Vojtěch Jasný
 • Žánr: Dokument
 • Obraz: 1.33:1
 • Zvuk: Dolby Digital 2.0: španělsky, Dolby Digital 2.0: maďarsky, Dolby Digital 2.0: rumunsky, Dolby Digital 2.0: polsky, Dolby Digital 2.0: česky
 • Titulky: česky, anglicky, německy, italsky, francouzsky, maďarsky, polsky, španělsky, rusky, hebrejsky
 • Bonusy: Původní kinotrailer.
 • Běžná cena: 499 ,-Kč
 • Cena na Vltavě: 464,-Kč
 • Cena na DVDexpress.cz:479 ,-Kč

Božský Bruce

Klepněte pro větší obrázekZ chlapíka od vedle se stal chlapík seshora

Mistr zábavy Jim Carrey se představuje ve skvělé formě v komedii, která jasně dokazuje, že i v nebi mají pořádný smysl pro humor!

Režisér snímků Lhář, lhář a Zamilovaný profesor tentokrát natočil film, ve kterém umožnil nevypočitatelnému Jimovi Carreymu strávit celý týden v kůži Boha a prolomit tak veškerá stavidla legrace.

Bruce Nolan (Jim Carrey) je reportér zpravodajské relace Eyewitness News lokální televize z Buffala, který je známý pro své humorné a prosté příběhy. Jeho reportáže dělají radost všem kromě jeho samého - mnohem raději by vystřídal moderátora, který již brzy odchází do důchodu, nebo se aspoň zabýval důležitými zprávami z celého světa. Bruce je nespokojený téměř se vším, co se v jeho životě děje, a málokdy si nechá ujít příležitost si na svůj život postěžovat. Jeho přítelkyně Grace (Jennifer Aniston), která provozuje pečovatelské středisko, je se svým životem spokojená a Bruce miluje i přes jeho negativistický přístup. Zatímco on sní o tom, že se jednou stane zpravodajskou legendou, ona je ráda, že může pomáhat lidem.

Bruce dostane příležitost natočit u Niagarských vodopádů reportáž k 23. výročí vypuštění proslulé lodi Maid of the Mist. V klíčovém okamžiku však dojde k nepříjemnému zvratu a celý výstup se změní v největší katastrofu jeho kariéry. Po tomto fiasku následuje jedna pohroma za druhou. Rozzuřený Bruce viní ze svých životních útrap Boha a dává to hlasitě najevo. Poté se v jeho životě náhle začnou objevovat podivná znamení, která jej dovádějí až do zvláštní staré budovy. Zde se Bruce setkává se správcem domu (Morgan Freeman), který mu po chvíli odhaluje svou pravou identitu - je to samotný Bůh.

Všemohoucí slyšel všechny Bruceovy stížnosti a má pro něj nečekanou nabídku - jeho vlastní místo. Bruce je obdarován božskými schopnostmi a musí dokázat, zda by úlohu Boha zvládnul lépe.

Poté, co se Bruce přesvědčí, že není obětí noční můry ani psychotického záchvatu, začne se učit používat božské schopnosti ve svůj prospěch. Brzy však přijde nevyhnutelné - Bruce se ocitá na křižovatce a musí se rozhodnout, zda se stane největším a nejmocnějším pošukem ve vesmíru nebo se vrátí ke svému lidskému životu.

 • Bruce Almighty, 97 min. , USA, 2003
 • Režie: Tom Shadyac
 • Hrají: Morgan Freeman; Jim Carrey; Jennifer Aniston
 • Žánr: Komedie
 • Obraz: 1.85:1
 • Zvuk: Dolby Digital 5.1: anglicky, Dolby Digital 5.1: česky, Dolby Digital 5.1: turecky
 • Titulky: česky, anglicky, turecky, bulharsky
 • Bonusy: Jimovy metody, Nepoužité záběry, vystřiřené scény, filmový komentář s režisérem
 • Běžná cena: 649,-Kč
 • Cena na Vltavě: 552,-Kč
 • Cena na DVDexpress.cz: 584,-Kč

Star Trek Hluboký vesmír 9 - kompletní 6. sezóna (7 DVD)

Klepněte pro větší obrázekVíce než 20 hodin zábavy! 26 originálních epizod:

A time to stand - Odolat
Rocks and Shoals - Skály a písčiny
Sons and Daughters - Synové a dcery
Behind the Lines - Za liniemi
Favor the Bold - Oslavujete odvážné
Sacrifice od Angels - Oběť andělů
You are cordially invited... - Jste srdečně zváni…
Resurrection - Vzkříšení
Statistical Probabilities - Statistická pravděpodobnost
The magnificent Ferengi - Stateční Ferengové
Waltz - Poslední valčík
Who Mourns for Morn? - Kdo truchlí pro Morna?
Far Beyond the Stars - Daleko za hvězdami
One little ship - Jedna malá loď
Honor among thieves - Čest mezi zloději
Change of Heart - Proměna srdce
Wrongs Darker than Death or Night - Křivdy horší než smrt nebo noc
Inquisition - Inkvizice
In the pale moonlight - V bledém měsíčním světle
His Way - Jeho cesta
The Reckoning - Účtování
Valiant - Loď Valiant
Profit and Lace - Zisk a krajka
Time´s Orphan - Sirotek času
The sound of her voice - Zvuk jejího hlasu
Tears of the Prophets - Slzy Proroků

Český název je pouze doslovný překlad, protože oficiální názvy neexistují. POZOR! Opět zcela bez české podpory!

 • Star Trek Deep Space 9 - complete 6. season, USA, 1997
 • Režie: více režisérů
 • Hrají: Avery Brooks, René Auberjonois, Michael Dorn, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor
 • Žánr: Sci-Fi a fantasy
 • Obraz: neurčeno
 • Zvuk: Dolby Digital 5.1: německy, Dolby Digital 5.1: anglicky, Dolby Digital 2.0 (surround): španělsky, Dolby Digital 2.0 (surround): francouzsky, Dolby Digital 2.0 (surround): italsky
 • Titulky: dánsky, německy, anglicky, španělsky, francouzsky, italsky, holandsky, norsky, švédsky
 • Bonusy: dokument
 • Běžná cena: 2990,-Kč
 • Cena na Vltavě: není k dispozici
 • Cena na DVDexpress.cz: 2691,-Kč

Tak to chodí

Klepněte pro větší obrázekDržitelé Oscarů Kirk Douglas a Michael Douglas se poprvé setkávají v tomto báječném filmu o muži, který chce povýšit rodinné stereotypy na zcela jinou úroveň.

Alex Gromberg (Michael Douglas) je zajatcem otcovských, synovských i manželských povinností. Snaží se sive neopakovat chyby ve výchově, jichž se kdysi dopustil jeho otec (Kirk Douglas). Musí ale také zvládat prohřešky, které způsobil on sám ve výchově svých vlastních synů.

 • It Runs In The Family, 109 min. USA, 2003
 • Režie: Fred Schepisi
 • Hrají: Michael Douglas; Kirk Douglas
 • Žánr: Drama
 • Obraz: 16:9, interaktivní menu
 • Zvuk: Dolby Digital 5.1:maďarsky, Dolby Digital 5.1:polsky, Dolby Digital 5.1:anglicky, Dolby Digital 5.1:česky
 • Titulky: bulharsky, anglicky, česky, polsky, maďarsky, chorvatsky, slovinsky, řecky
 • Bonusy: Film o filmu: Rodina je k zbláznění
 • Běžná cena: 649,-Kč
 • Cena na Vltavě: 552,-Kč
 • Cena na DVDexpress.cz: 584,-Kč

Vraždy podle Jidáše

Klepněte pro větší obrázekJohn Prudhomme je policejním detektivem v temných uličkách New Orleansu a spolu se svým kolegou začnou vyšetřovat vraždu muže, kterému chybí ruka. Záhadný krvavý nápis a květ jako vodítko k další oběti naznačují, že ve městě řádí masový vrah, který hraje s policií šílenou hru. Pátrání postupuje a odhaluje hrůznou pravdu. Psychicky narušený a fanatický vrah věří, že je potomkem biblického Jidáše, aby "očistil" své rodové jméno, pokouší se opět složit tělo Kristovo z těl svých obětí. Detektivové musí bojovat s časem a složit skládanku důkazů dřív, než-li vrah najde svou poslední nejnevinnější oběť

Ned Kelly

Můžeš zabít člověka. Ale ne legendu.

NED KELLY - přichází pravdivý příběh jednoho z nejznámějších lidí mimo zákon ... Neda Kellyho. Policie ho pronásledovala, stíhala ho celá zem a za jeho hlavu byla vypsána největší odměna na světě. Musel se skrývat, zatímco jeho přátelé a rodina byli nespravedlivě uvězněni. Ned se ale brzy se svým gangem stal pověstným.

Exodus

Klepněte pro větší obrázekNeobyčejná a mimořádná kronika přesunu lidí, znovuzrození a ustanovení nového národa, natočená podle známého bestselleru Leona Urise. Snímek Exodus nominovaný na 3 Oscary a držitel ocenění za Nejlepší hudbu - je vskutku vzrušujícím, dramatickým a hluboce dojemným mistrovským kouskem.Ari Ben Canaan (Paul NEwman), vlelitel Izrelců v ilegalitě, vede 600 Židů zadržených v táborech na Kypru do rozlehlých území Palestiny. Ale britské jednotky brzy odhalí jeho záměr a nutí ho vrátit se zpátky. Odvážný Arise ale se svými pasažéry na lodiodmítne vzdát a riskují své životy pro daleko větší věc, nezávislost Izraele.

 • Exodus, 199 min., USA, 1960
 • Režie: Otto Preminger
 • Hrají: Paul Newman; Marie Eva Saint; Ralph Richardson
 • Žánr: Válečný
 • Obraz: 4:3
 • Zvuk: Dolby Digital 2.1: anglicky, Dolby Digital 2.1: španělsky
 • Titulky: česky, anglicky, maďarsky, španělsky, řecky, portugalsky, hebrejsky, rumunsky
 • Bonusy: Kinotrailer
 • Běžná cena: 499,-Kč
 • Cena na Vltavě: 424,-Kč
 • Cena na DVDexpress.cz: 584,-Kč

Amarcord

Klepněte pro větší obrázekPyšná žena v červeném přitahuje pohledy úkosem a obdiv. Vnadná trafikantka podněcuje fantazii dospívajících chlapců. Duševně omezený strýček nalézá útočiště na stromě a oznamuje: "Chci ženskou!" Momenty a události spojené pamětí... a legendární filmový tvůrce ve vrcholné formě...

Příběh se odehrává v italské vesnici ve třicátých letech dvacátého století. Hormony -náctiletých se bouří. Rodina, církev a kamarádství prověřují základy lásky a loajality. Vzestup fašismu je za dveřmi. Sex na každém rohu. Vzpomínky, velké i malé, přetrvávají.

Jak básníkům chutná život

Klepněte pro větší obrázekTřetí část tetralogie - ... i s přistřiženými křídly je možné se vznášet!

Štěpán a Kendy opustili učebny a vpluli do praktického života. Kendy hledá štěstí mezi filmaři, Štěpán oblékl bílý lékařský plášť a nastoupil své první místo v ordinaci. Oba se v praxi potýkají s řadou překážek, k nimž zaujímají svůj vlastní, nekompromisní a trochu výjimečný postoj. Odmítají se vzdát výsady mládí a zařadit se mezi ty, kteří smířlivě a odevzdaně vpluli do každodenního stereotypu a všednosti

 • Jak básníkům chutná život, 102 min., Česká republika, 1987
 • Režie: Dušan Klein
 • Hrají: Pavel Kříž; Eva Vejmělková
 • Žánr: komedie
 • Obraz: 4:3
 • Zvuk: Dolby Digital 5.1:česky, Dolby Digital 2.0:česky
 • Titulky: česky, anglicky
 • Bonusy: Filmografie, fotogalerie, rozhovory (Dušan Klein, Pavel Kříž, Eva Vejmělková)
 • Běžná cena: 549,-Kč
 • Cena na Vltavě: 467,-Kč
 • Cena na DVDexpress.cz: 516,-Kč

Korn – Deuce

Klepněte pro větší obrázekProč kupovat zvuk, když můžete mít i obraz?

Výběrové DVD legendární skupiny Korn je nutností pro všechny její fanoušky a příznivce. Obsahuje videoklipy a záběry z koncertu:

1. Introduction
2. Life is Peachy
3. Early Shows
4. A.D.I.D.A.S.
5. Follow the Leader
6. BBK
7. Got the Life
8. Ice Cube
9. Freak on a Leash
10. Press Tour
11. Halloween
12. Issues
13. Cover Contest
14. The Apollo
15. Falling Away From Me
16. David`s Arm
17. Make Me Bad
18. Korn Kids
19. Pre-Show
20. 4U
21. After Show
22. Somebody Someone
23. Woodstock
24. Credits

 • Korn - Deuce, 150 min., USA 2002
 • Žánr: hudební
 • Zvuk: Dolby Digital 5.1
 • Bonusy: fotogalerie, biografie, záběry ze zákulisí, interaktivní menu
 • Běžná cena: 399,-Kč
 • Cena na Vltavě: 339,-Kč
  • Diskuze (14) Další článek: Střední hrozba: červ Beagle W

   Témata článku: Revolut, DVD, Matrix, Swat, Nejlepší film, BBK, Doslovný překlad, Steven Spielberg, Schindler, Hlas, Lambert, Legendární film, Novinky, Poslední naděje, Pale Moon, AMA, Novi, Smith, Celý film, Ostrá akce, HTTP, Golden Globe, Oscar, Korn, Kelly


   Určitě si přečtěte

   Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
   Lukáš Václavík
   VodafoneUPC
   Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
   Jakub Čížek
   MalwareProhlížeče
   Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
   Vladislav Kluska
   Jak používáte počítačWindows 10Ankety
   Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

   Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

   ** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

   Jakub Čížek | 168

   Jakub Čížek
   FedoraOperační systémyLinux
   Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
   Lukáš Václavík
   LidlChytrá domácnostIoT
   Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

   Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

   ** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

   David Polesný | 31

   David Polesný
   Monitory
   Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

   Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

   ** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

   Jiří Kuruc | 209

   Jiří Kuruc
   Apple
   Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

   Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

   ** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

   Jakub Čížek | 35

   Jakub Čížek
   Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti