Bezpečnost | Operační systémy | Windows 7

Máte Windows 7? Zapněte si automatické aktualizace, nebo vám od léta nedorazí ani jedna záplata

Máte Windows 7? Zapněte si automatické aktualizace, nebo vám od léta nedorazí ani jedna záplata

Bezpečnostní technologie SHA-1 je už nějaký pátek přežitá a opouštějí ji i velké firmy. V červenci se s ní definitivně rozloučí také Microsoft. Majitele Windows 10 to trápit nemusí, pokud však váš počítač pohání muzejní exponát typu Windows 7, určitě zapněte automatickou instalaci aktualizací.

Firma totiž používá technologii k podepisování aktualizací, které jsou duálně autorizované jak pomocí starého SHA-1, tak jeho zdatnějšího nástupce SHA-2. V průběhu letních prázdnin se to však změní a nové aktualizace už budou podepisované jen pomocí SHA-2.

Popis přechodu na SHA-2 na stránkách podpory Microsoftu:

Zatímco majitelé Windows 10 se ničeho obávat nemusejí, operační systém totiž SHA-2 podporuje, takže se jen aktualizují podpisy, což z jejich strany nebude vyžadovat žádnou akci, v případě Windows 7 by mohl nastat problém.

Sedmičky totiž SHA-2 nepodporují, a tak jim 12. března (případně později) dorazí aktualizace, která technologii doinstaluje. Aby se dostala na co největší množství počítačů s tímto systémem, bude aktualizace označená jako bezpečnostní – tedy s nejvyšší prioritou.

Klepněte pro větší obrázek
Windows Update na Windows 7

Přesto, pokud majitel počítače s Windows 7 omezil automatické stahování a instalaci aktualizací z Windows/Microsoft Update, po 18. červenci by mohl mít problém. Právě po tomto datu totiž budou všechny aktualizace nadále podepisované pomocí SHA-2 a Windows 7 bez jeho podpory by nadále žádnou nenainstalovaly.

Diskuze (136) Další článek: Chrome znemožní stránkám zjišťovat, zda surfujete anonymně

Témata článku: Technologie, Software, Microsoft, Windows, Bezpečnost, Operační systémy, Windows 7, Aktualizace, Microsoft Update, Léto, Automatická aktualizace, WSUS, Počítač, Window, Windows/Microsoft Update, Záplata, NEDO, Letní prázdniny


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu