Máte Windows 2000? Zapněte si okna se stínem

Windows 2000 přidávají do uživatelského rozhraní několik zajímavých novinek. Průhledná okna a stínování jsou těmi nejznámějšími vylepšeními.
Windows 2000 přidávají do uživatelského rozhraní několik zajímavých novinek. Průhledná okna a stínování jsou těmi nejznámějšími vylepšeními. Ve standardní verzi Windows 2000 ale můžete mít stínovaný pouze kurzor myši a průhlednost uvidíte jen tehdy, když se budou objevovat a mizet nabídky.

Existuje ale drobná utilitka Verona Special Effects, která zapne stínování i u běžných oken a umožňuje také měnit průhlednost jednotlivých oken. Zatímco průhlednost asi moc nevyužijete, okna se stínem jsou určitě zajímavá. Můžete nastavit hloubku stínu, jeho intenzitu a další možnosti. Stíny budou vrhat nejen běžná okna, ale i nabídky včetně kontextových. Program není ale funkční na okna s nepravidelným tvarem, jako je například Kjöfol nebo některé skiny od WindowBlinds.

Program je zdarma a samotný program má pouhých 40 kB. Pokud máte Windows 2000, za vyzkoušení to zcela určitě stojí. Jen doplním, že přes malou velikost souboru mi v paměti tento drobeček obsadil 3 MB, jeho instalaci tedy musíte zvážit.

Diskuze (9) Další článek: Společnost EDS rozšiřuje alianci se Sun Microsystems

Témata článku: Windows, Okna, Verona, Nepravidelný tvar, Kontextová nabídka, Window, Stín, Funkční program, Okno


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch