Časopis Computer

Máte problém s Wi-Fi? V novém Computeru jsme otestovali 8 levných mesh systémů

  • Drony: zábava na hraně zákona
  • Velký test chytrých hodinek
  • Jak zálohovat fotky z mobilu

Wi-Fi s kolísající rychlostí a špatným pokrytím řeší takřka každý. Nejefektivnější řešení představují Wi-Fi mesh systémy, tedy více základnových stanic, které automaticky komunikují navzájem. Z počátku šlo o drahou záležitost, za poslední rok se však objevila řada systémů s velmi dobrou cenou. Zjistili jsme, že jsou mezi systémy zásadní rozdíly a vyšší cena automaticky neznamená lepší kvalitu.

Čtenáři papírové i elektronické verze tentokrát získají plné verze programů v celkové hodnotě 1 040 Kč a přístup do C-zóny s bonusovým redakčním materiálem.

  • LiteManager - vzdálený přístup k PC
  • MovieJack- snadné stahování videa
  • Ashampoo WinOptimizer 16 - optimalizace Windows

Předplaťte si Computer a získejte dárek

Při objednání papírového předplatného získáte hned dvě vydání za rok zdarma. Časopis vám dorazí o dva dny dříve až do vaší schránky. Noví předplatitelé si navíc mohou vybrat ze dvou dárků: 4 komixové knihy, nebo skvělý batoh Nitro Chase.

Chcete-li číst časopis na PC, můžete jej zakoupit za 69 Kč v našem iKiosku.

Soutěž o Wi-Fi mesh Netgear Orbi Mini RBK-23

Vítězný Wi-Fi mesh systém od Netgearu můžete vyhrát v naší soutěži. Stačí zodpovědět jednoduchou otázku.

Technologie: Reportáž z veletrhu Computex 2019

Veletrh Computex stále platí za ryzí hardwarovou záležitost: procesory, paměti, disky, šílené skříně. Tomáš Holčík přivezl spoustu informací a fotografií.

Klepněte pro větší obrázek

Trendy: Dlouhodobé zkušenosti s Twistem

Všechny měsíční výdaje řeším jednorázově, a navíc můžu platit hodinkami. Česká služba Twisto nabízí trochu jiný pohled na osobní finance, který ale nemusí každému sedět.

Klepněte pro větší obrázek

Technologie: Nové testy v PCMark 10

PCMark 10 byl sice nazýván komplexním benchmarkem, přesto mu do kompletního otestování notebooků chyběl podstatný test – výdrže na baterii. V nově vydané verzi už je a přibyl i test výkonu v kanceláři.

Technologie: WWDC 2019: novinky u Applu

Apple na vývojářské konferenci představil největší změny za několik posledních let. iOS se rozdělí na dva systémy, po 18 letech zaniknou desktopová iTunes a Mac Pro má opět tvar kvádru.

Klepněte pro větší obrázek

Reportáž: dohledové centrum Avast

Kdo a jak často vytváří nové definice v databázi hrozeb? A která hrozba dnes nejvíce ohrožuje běžné uživatele? Pro odpovědi jsme zavítali do dohledového centra společnosti Avast.

Klepněte pro větší obrázek

Seriál Programování elektroniky: Arduino a SD karta

Drtivá většina fotoaparátů a mnoho mobilních telefonů nabízí ukládání dat na SD kartu. Umí to samozřejmě i populární stavebnice Arduino a další prototypovací desky. Ukážeme vám, jak na to.

Klepněte pro větší obrázek

Reportáž: mobilní dílna v kamionu

Jedinečný projekt Jihomoravského inovačního centra (JIC) směstnal vybavení IT laboratoře do 44 m2. Z návěsu kamionu se tak stala plnohodnotná dílna, kde si především studenti středních a základních škol mohou vyzkoušet práci s moderními technologiemi. 

Klepněte pro větší obrázek

Rozhovor: otevřená data

Zveřejňování dat v dále zpracovatelném formátu je oboustranně výhodné jak pro státní instituce, tak pro soukromé vývojáře. Nad daty díky tomu vznikají neustále nové aplikace. Jaká je situace s otvíráním dat u nás? 

Klepněte pro větší obrázek

Časová osa: AMD slaví 50 let

Jeden z nejvýznamnějších výrobců počítačových procesorů letos slaví 50 let své existence. AMD bylo založeno podobně jako konkurenční Intel bývalými pracovníky společnosti Fairchild Semiconductor. Připomeňte si klíčové okamžiky v historii firmy.

Téma: lákavý svět dronů

Okolo dronů je stále cítit určitý šum, který pomalu ale jistě zesiluje spolu s jejich rostoucí popularitou. Jak drony fungují, s jakými funkcemi roste jejich cena a především – jakým pravidlům podléhá létání s drony? 

Klepněte pro větší obrázek

Před prázdninami jsme otestovali nejužitečnější aplikace na cesty. Neméně zajímavý je i test Wi-Fi Mesh systémů, které za poslední rok krásně zlevnily. Dále jsme si pozvali chytré hodinky nejrůznějších tvarů a velikostí a zjistili, které se hodí pro váš sport nejlépe.

Elektronickou verzi časopisu Computer si můžete koupit v naší mobilní aplikaci pro iOS a pro Android, anebo si jej rovnou předplatit na celý rok za zvýhodněnou cenu. Chcete-li číst časopis na PC, můžete jej zakoupit za 69 Kč v našem iKiosku.

Máte připomínky k obsahu Computeru nebo tipy na články, které by vás zajímaly? Diskutujte s námi na Facebooku a sledujte nás na Instagramu.

Časopis Computer

V Computeru každý měsíc na 148 stranách přinášíme nejdůležitější informace ze světa počítačů, technologií a internetu. Dva důkladné srovnávací testy odhalí a ocení ty nejlepší produkty na trhu. Praktické tipy a triky vyřeší nejčastější problémy s počítači i telefony. Podrobné návody a tipy vám pomohou využít technologie v každodenním životě.

computer_maly.png

Časopis za nejvýhodnější cenu získáte objednáním ročního předplatného na iKiosek.cz. Můžete si vybrat mezi tištěnou a elektronickou verzí. Objednat si můžete jedno číslo na zkoušku, nebo starší číslo s konkrétním tématem či velkým testem.

Diskuze (2) Další článek: Nová chyba ve Windows 10 způsobuje výrazné prodloužení procesu vypínání a uspávání

Témata článku: Časopis Computer, Apple, Facebook, Android, Hodinky, Instagram, Wi-Fi, Arduino, Avast, Pevné disky, NAS, Cestování, Twisto, Test, Mac Pro, Fairchild, Drony, Cena aut, JIC, Fairchild Semiconductor, Zveřejňování, Velký test, Tomáš Holčík, Chytré hodinky, Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5