Máte nainstalované aktuální záplaty systému?

Computer Associates a několik dalších předních společností z oblasti počítačové bezpečnosti vydalo většinou formou tiskové zprávy apel na širokou počítačovou veřejnost, týkající se instalace nových bezpečnostních oprav, které Microsoft uvolnil v rámci balíčku červencových Security Bulletinů.

Celkově bylo uvolněno 7 záplat, ze kterých jsou 2 označeny jako kritické. Včasnou instalací je možné zabránit potenciálním masivním útokům nových typů červů, které teprve vzniknou na základě uvolnění informací o opravovaných problémech. V minulosti se například vymstilo veřejností podceňované instalování záplaty na chybu MS04-011, která opravuje bezpečnostní problém s LSASS. Na základě existence této chyby a na základě faktu, že spousta lidí podceňuje instalace těchto oprav, vznikly velmi úspěšné červy jako například Sasser, Korgo apod.

A co vy? Máte nainstalovány poslední záplaty, které Microsoft uvolnil v úterý 13. července? Pokud ne, doporučujeme vám náš souhrnný článek, který vás červencovým dílem oprav provede, vysvětlí, k čemu jaká záplata je a dá vám možnost stáhnout si na dané problémy opravy.

Diskuze (19) Další článek: Ballmer: Open Source Software jsou jen klony

Témata článku: Microsoft, Záplata, Masivní útok, Akt

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk