AMD | Grafické karty | BIOS

Máte grafiku AMD Radeon RX 5600 XT? Pouze pomocí aktualizace firmwaru zrychlíte paměti

Pokud vlastníte grafickou kartu Radeon RX 5600 XT od AMD v rámci jakékoli výrobce, měli byste zbystřit. AMD totiž skrze partnery vydalo nový firmware, který zrychluje použité paměti.

Původně byl Radeon RX 5600 XT prezentován a v mnoha verzích prodáván s pamětmi o rychlosti 12 Gb/s, ale s novým firmwarem se tato rychlost zvýší na 14 Gb/s, tedy téměř o 17 %. Důvodem zvýšení je nejen ověřená schopnost, že tyto paměti dokáží pracovat na vyšší rychlosti, ale AMD zvýšila i TBP (Typical Board Power) z 150 W na 160 W.

Pokud jste již z výroby koupili verzi této grafiky s paměťmi o rychlosti 14 Gb/s, aktualizaci nemusíte řešit. Instalaci nového firmwaru je nutné řešit manuálně pomocí instrukcí na stránkách výrobce karty, obvykle v sekci firmware nebo bios. Ukázka můžete naleznout třeba pro model od Asusu, AsrockuGigabytu nebo MSI.

Váš názor Další článek: Čína otestovala kosmickou loď, která by měla dopravovat astronauty na její vesmírnou stanici

Témata článku: Software, AMD, Grafické karty, Aktualizace, Asus, BIOS, Grafika, Firmware, Rychlost, Paměť, TBP, Nový firmware, Radeon, Aktualizace firmwaru, AMD Radeon RX, PAM, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Recenze hry Evil Dead: The Game. To nejlepší možné béčko

Recenze hry Evil Dead: The Game. To nejlepší možné béčko

Jak asi může může dopadnout videoherní adaptace jednoho z nejbláznivějších hororů filmové historie? No přesně takhle!

Ladislav Novák
KooperaceEvil Dead: The GameHororRecenze
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět