AMD | Grafické karty | BIOS

Máte grafiku AMD Radeon RX 5600 XT? Pouze pomocí aktualizace firmwaru zrychlíte paměti

Pokud vlastníte grafickou kartu Radeon RX 5600 XT od AMD v rámci jakékoli výrobce, měli byste zbystřit. AMD totiž skrze partnery vydalo nový firmware, který zrychluje použité paměti.

Původně byl Radeon RX 5600 XT prezentován a v mnoha verzích prodáván s pamětmi o rychlosti 12 Gb/s, ale s novým firmwarem se tato rychlost zvýší na 14 Gb/s, tedy téměř o 17 %. Důvodem zvýšení je nejen ověřená schopnost, že tyto paměti dokáží pracovat na vyšší rychlosti, ale AMD zvýšila i TBP (Typical Board Power) z 150 W na 160 W.

Pokud jste již z výroby koupili verzi této grafiky s paměťmi o rychlosti 14 Gb/s, aktualizaci nemusíte řešit. Instalaci nového firmwaru je nutné řešit manuálně pomocí instrukcí na stránkách výrobce karty, obvykle v sekci firmware nebo bios. Ukázka můžete naleznout třeba pro model od Asusu, AsrockuGigabytu nebo MSI.

Váš názor Další článek: Čína otestovala kosmickou loď, která by měla dopravovat astronauty na její vesmírnou stanici

Témata článku: Software, AMD, Grafické karty, Aktualizace, Asus, BIOS, Rychlost, Paměť, Aktualizace firmwaru, Nový firmware, AMD Radeon RX, Firmware, Radeon, TBP, Grafika

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5